BKS Aluprof - KSZO 3-1. Udana inauguracja

05.11.2015
Bielszczanki udanie zainaugurowały rozgrywki Orlen Ligi w Bielsku-Białej. W pierwszym meczu u siebie pokonały KSZO Ostrowiec.
<div style="\&quot;text-align:" justify;\"=""> Wydarzenie:

Choć BKS wygrał spotkanie, to najbardziej zacięta partia padła łupem przyjezdnych. Trzeci set zakończył się wynikiem 31-33. Bielszczanki miały cztery piłki setowe. Zawodniczki KSZO wykorzystały dopiero szóstą okazję do zakończenia seta.

Bohaterka:

Koleta Łyszkiewicz. Przyjmująca BKS-u zagrała w tym meczu na ataku i ze swoich zadań wywiązała się bardzo dobrze. Zdobyła 19 punktów. W co drugim ataku zdobywała punkt. Straszyła zagrywką i blokiem zdobywając odpowiednio 2 i 5 punktów tymi elementami gry. Trzeba również dodać, że po raz pierwszy w tym sezonie zagrała w wyjściowym składzie.

Plusy i minusy:

+ Dobry mecz Heleny Horki. Czeszka zdobyła 22 punkty.

+ Małgorzata Lis po raz kolejny walnie przyczyniła się do zwycięstwa zdobywając 14 punktów.

+ BKS dzięki wygranej przesunął się na 6. miejsce w tabeli.

+ W ostatniej partii BKS zdemolował rywalki. Zawodniczki trenera Sbano wygrały 25-14.

+ Po 14 punktów zdobyły Nikola Radosova i Małgorzata Lis.

- Aż 28 punktów podarowały bielszczankom przyjezdne. BKS popełnił 22 błędy własne, czyli o 6 mniej od siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przebieg meczu:
I set: 8-6, 15-16, 21-20, 25-23
II set: 8-1, 16-8, 21-14, 25-18
III set: 7-8, 15-16, 21-20, 31-33
IV set: 8-2, 16-8. 21-11, 25-14

BKS Aluprof Bielsko-Biała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3-1 (25-23, 25-18, 31-33, 25-14)

BKS: Łyszkiewicz, Radosova, Horka, Castiglione, Moskwa, Lis, Wojtowicz (libero) oraz Strózik, Trojan, Bamber-Laskowska, Pasznik, Mucha
Trener: Emmanuele Sbano

KSZO: Ściórka, Szpak, Dybek, Wójcik, Piotrowska, Szczygół, Bulbak (libero) oraz Brzóska, Mielczarek, Polak, Korablec, Pieczka
Trener: Dariusz Parkitny