Atak z Kłobucka znowu się rozkręcił. W klasyfikacji meldują się II-ligowcy!

07.11.2018

Kto nie strzela, ten zostaje z tyłu. W klasyfikacji najlepszych snajperów Województwa Śląskiego w miniony weekend punktowała niemal cała czołówka. Rywalizacja o "Złotego Szczewika" SportuŚląskiego wygląda naprawdę pasjonująco!

Tydzień temu w fotelu lidera zasiadał Dawid Hanzel. Napastnik Unii Turza wcale się nie zatrzymał - strzelił przecież dwa gole ekipie Naprzodu Borucin (wygrana 4:0) - ale to nie wystarczyło do utrzymania pierwszego miejsca w klasyfikacji "Złotego Szczewika". Przebudził się bowiem niesamowity duet z Kłobucka. Kamil Wojtyra wpakował Unii Kalety cztery gole i zameldował się na czele naszej tabeli, a Maciej Wolski dzięki dwóm bramkom wbitym w tym samym spotkaniu umocnił się na "pudle".

Częstochowska okręgówka jest zresztą fenomenem na tle pozostałych rozgrywek w naszym województwie. Gole sypią się tam jak z rękawa, co sprawia, że wśród klasyfikowanej przez nas w tym tygodniu trzydziestki napastników aż 7 wywodzi się właśnie z klubów z okolic Jasnej Góry. W minionym tygodniu błysnęli zwłaszcza Michał Kowalczyk, który dołożył sporą cegłę do efektownej wygranej ze Spartą w Lublińcu (7:2) i Patryk Chajduś, który czterema trafieniami niemal w pojedynkę rozbił GLKS Gmina Kłomnice meldując się tym samym w najnowszym notowaniu naszej klasyfikacji.

Wśród śląskiej czołówki dzielnie trzymają się przedstawiciele najniższych lig. Piotr Strączek z GLKS-u Wilkowice, Emil Adamczyk z Orła Jankowice, czy Damian Różański z Unii Strzybnica strzelają w swoich rozgrywkach jak z karabinu, dzięki czemu dotrzymują kroku przedstawicielom lepiej punktowanych klas rozgrywkowych. Prawdziwą furorę robi Kamil Mrozek z Zucha Orzepowice. 29-latek w niedzielę 4 razy trafiał do siatki MKS-u Żory, wskoczył do najlepszej dziesiątki śląskich snajperów, a jego dorobek imponuje tym bardziej, że na strzelenie 27 goli potrzebował raptem czternastu ligowych kolejek. Przy czym wcale nie punktował w każdej z nich! Z przytupem akces do naszej zabawy zgłosił duet z grającego w raciborskiej A-klasie LKS-u Tworków. Rywali z Naprzodu Zawada napoczął Wojciech Podolak, który skompletował w tym spotkaniu hat-tricka, dwukrotnie przebił go jednak Kamil Szałkowski, który do protokołu sędziowskiego wpisał się aż 6-krotnie!

Obudzili się snajperzy ze szczebla centralnego. Co prawda nie zapunktował Igor Angulo z Górnia Zabrze, dogonił go za to Vamara Sanogo z Zagłębia Sosnowiec. Kroku kolegom z Ekstraklasy dotrzymuje nowy lider klasyfikacji strzelców Fortuna I ligi - Valerijs Sabala, który w spotkaniu z Chrobrym Głogów przełamał się po trzech meczach bez zdobytej bramki. Jeszcze dłużej na ligowe trafienie czekał Artur Balicki. 19-latek z chorzowskiego Ruchu strzelił gola Pogoni Siedlce po 6 starciach z pustym przebiegiem, dzięki czemu - wspólnie z Damianem Nowakiem ze Skry Częstochowa - jako pierwszy II-ligowiec wskakuje do szerokiego zestawienia "Złotego Szczewika".

Przypominamy: To przede wszystkim zabawa. Nie będziemy nikomu udowadniać, czy wartość worka goli strzelonych w okręgówce znaczy więcej, niż kilka trafień na szczeblu centralnym. Dla nadania klasyfikacji konkretnych ram - wzorem Europejskiego Złotego Buta - ustaliliśmy jednak konkretne współczynniki, zgodnie z którymi trafienia w poszczególnych rozgrywkach przeliczamy na punkty. Zdecydowaliśmy ułożyć to w następujący sposób:

Ekstraklasa: 4 punkty
I Liga: 3,5 punktu
II Liga: 3 punkty
III liga: 2,5 punktu
IV liga: 2 punkty
Okręgówka: 1,5 punktu
A, B i C-klasa: 1 punkt

 

*Uwaga: Statystyka tworzona jest na podstawie protokołów zamieszczanych w serwisie Łączy Nas Piłka.

autor: ŁM

Przeczytaj również