Angulo przejmuje Szczewika. W zabawie melduje się jego kolega

05.12.2018

Nowy lider klasyfikacji "Złotego Szczewika"! Podczas gdy snajperzy z niższych lig udali się na zimowy odpoczynek, rozszalał się najlepszy strzelec Górnika Zabrze, Igor Angulo. Na listę czołowych napastników w województwie wskoczył również jego młodszy kolega z drużyny.

SportSlaski.pl

Na zakończenie ligowego roku 2017 Igor Angulo legitymował się 19. zdobytymi w Ekstraklasie golami. Długo wydawało się, że 12 miesięcy później Hiszpan tak okazałym dorobkiem nie będzie się mógł pochwalić. I faktycznie - 34-letni napastnik worek z trafieniami ma wypchany nieco słabiej, ale seria którą ostatnio notuje (6 goli w 5 ostatnich meczach) sprawia, że były zawodnik Athletic Bilbao znowu wspiął się na szczyt klasyfikacji strzelców polskiej elity. Dwa trafienia w wyjazdowym starciu z Wisłą Płock pozwoliły mu również objąć samodzielne, a przy tym naprawdę wyraźne prowadzenie wśród najlepszych strzelców w naszym województwie. Nad Dawidem Wojtyrą z Olimpii Truskolasy i Maciejem Wolskim ze Znicza Kłobuck Angulo ma dziś już 7,5 punktu przewagi. To oznacza, że aby dogonić doświadczonego Hiszpana wspomniani strzelcy z częstochowskiej okręgówki musieliby zdobyć po pięć goli.

A przecież ligowy rok dla ekstraklasowiczów wcale nie dobiegł jeszcze końca - przed zabrzanami aż trzy ligowe spotkania, co cieszy zapewne Marcina Urynowicza. 22-latek z Górnika w III-ligowych rezerwach zdobył 8 goli, w sobotę w końcu przełamał się również w pierwszej drużynie, ustalając rezultat spotkania w Płocku. Coś nam podpowiada, że również wychowanek Gwarka Zabrze w tym roku ostatniego słowa jeszcze nie powiedział.

Udanie jesienne rozgrywki zakończyło Podbeskidzie, a indywidualny dorobek w jego barwach mocno poprawił na finiszu Łukasz Sierpina. Kapitan "Górali" w czterech ostatnich meczach zdobył 4 gole. Przy tym ostatnim - z Garbarnią - asystował mu Valeris Sabala, a więc kolega z drużyny i "współwłaściciel" fotela lidera najskuteczniejszych strzelców Fortuna I Ligi. Obaj "Górale" zimę spędzą w pierwszej dziesiątce naszej zabawy. Uciekł im nieco Vamara Sanogo z Zagłębia Sosnowiec, który mimo kiepskiej formy kolegów z drużyny będzie próbował skończyć rok na podium naszej zabawy.

Przypominamy: To przede wszystkim zabawa. Nie będziemy nikomu udowadniać, czy wartość worka goli strzelonych w okręgówce znaczy więcej, niż kilka trafień na szczeblu centralnym. Dla nadania klasyfikacji konkretnych ram - wzorem Europejskiego Złotego Buta - ustaliliśmy jednak precyzyjne współczynniki, zgodnie z którymi trafienia w poszczególnych rozgrywkach przeliczamy na punkty. Zdecydowaliśmy ułożyć to w następujący sposób:

Ekstraklasa: 4 punkty
I Liga: 3,5 punktu
II Liga: 3 punkty
III liga: 2,5 punktu
IV liga: 2 punkty
Okręgówka: 1,5 punktu
A, B i C-klasa: 1 punkt


*Uwaga: Statystyka tworzona jest na podstawie protokołów zamieszczanych w serwisie Łączy Nas Piłka.

autor: ŁM

Przeczytaj również