Zmiany, zmiany, zmiany - w Bytomiu budują prawie od początku

13.07.2018
Bytomska Polonia drugi rok z rzędu musi budować zespół któremu postawi za zadanie awans na czwarty szczebel rozgrywkowy. Do tej pory z klubem pożegnało się już 8 zawodników. Wkrótce z Olimpijskiej powinny napłynąć oficjalne komunikaty na temat kontraktów podpisywanych z nowymi graczami.
Tomasz Błaszczyk/PressFocus
Na pierwszych tegorocznych zajęciach trener Marcin Domagała miał do dyspozycji 20 piłkarzy. Był więc w zdecydowanie lepszej sytuacji niż rok wcześniej jego poprzednik. Jacek Trzeciak zespół budował bowiem niemal od zera. Nowego szkoleniowca czeka jednak zadanie niewiele łatwiejsze. Drużyna, która w czerwcowym dwumeczu z Ruchem Radzionków rozczarowała swoich sympatyków jest właśnie w trakcie gruntownej przebudowy.

Klub już oficjalnie poinformował, że żegna się z 8 zawodnikami. Przygodę przy Olimpijskiej kończą doświadczeni Krzysztof Markowski i Marek Szyndrowski, w Bytomiu nie będzie grać również zakontraktowany wiosną Sebastian Dudek. Z klubem żegna się także Marcin Suchański, który wiosną był członkiem sztabu szkoleniowego Trzeciaka, a jesienią stawał również między słupkami bytomskiej bramki. Za współpracę podziękowano jeszcze Wojciechowi Mrozowi i Arkadiuszowi Kowalczykami, a decyzję o odejściu sam podjął Michał Chrabąszcz. Do grona ludzi, którzy w przyszłym sezonie na pewno nie zagrają w ekipie z Olimpijskiej należy doliczyć także Huberta Tylca, który po zakończeniu poprzednich rozgrywek podpisał umowę z II-ligowym GKS-em Bełchatów.

Swoich sił w wyższych ligach próbuje napastnik Bartosz Giełażyn, który nie tak dawno był sprawdzany przez II-ligową Elanę Toruń. Niewykluczone jednak, że w przyszłym tygodniu zawodnik pojawi się na treningach trenera Domagały i zdecyduje na pozostanie w Bytomiu. Tylko dopięcie formalności dzieli od związania się z klubem doświadczonego Łukasza Matausiaka. O sprowadzeniu na Olimpijską byłego gracza GKS-u Tychy pisaliśmy w czwartek tutaj. Wśród przymierzanych do gry w Polonii są także trenujący z zespołem bramkarz I-ligowej Pogoni Siedlce Dawid Gargasz i pomocnik Gwarka Ornontowice, Jakub Zdrzałek. Trener Domagała przygląda się też dwójce młodzieżowców z gliwickiego Piasta.
źródło: SportSlaski.pl
autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również