Zagrają o wielką przygodę. Śląskie drużyny poznały drabinkę pucharowych rozgrywek

25.04.2019

Rozgrywki o wojewódzki Puchar Polski na Śląsku wchodzą w decydującą fazę. Dziś poznaliśmy zestaw par ćwierćfinałowych i drabinkę, zgodnie z którą przedstawiciele lig regionalnych będą rywalizować o trofeum i przepustkę do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Anna Szłapa/Polonia Bytom

W siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano w czwartek drabinkę rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. W rozgrywkach bierze udział osiem zespołów. 4 z nich na szczebel ćwierćfinału awansowało poprzez środowe starcia we wcześniejszej rundzie, 4 skorzystały skorzystały z tzw. wolnego losu, który przypadł im w drodze wcześniejszego losowania.

Na liście ćwierćfinalistów znajduje się trzech III-ligowców. Rekord Bielsk-Biała, który rozgromił na wyjeździe Mechanika Kochcice zagra z przedstawicielem katowickiej okręgówki, Podlesianką Katowice. Katowiczanie, podobnie jak Błyskawica Drogomyśl i rezerwy Górnika Zabrze, nie musieli rozgrywać boju o ćwierćfinał. Zabrzanie w kolejnej fazie pojadą właśnie do Drogomyśla, zaś ostatni z "pauzujących" w pierwszej rundzie GKS Radziechowy-Wieprz spróbuje stawić czoła w Bytomiu tamtejszej Polonii.

Polonia awans do ćwierćfinału wywalczyła dzięki jednobramkowej wygranej z Wartą Zawiercie. Gola na wagę awansu zdobył Tomasz Pośpiech, przyjezdni nie wykorzystali z kolei okazji do wyrównania, bo Jacek Jarnot nie wykorzystał rzutu karnego. Ogromne emocje towarzyszyły meczowi Odry Wodzisław z Pniówkiem Pawłowice. Walczący o awans do IV ligi podopieczni Ryszarda Wieczorka przegrali 1:2, a decydująca bramka dla III-ligowca padła z rzutu karnego, wykorzystanego w doliczonym czasie gry przez Krzysztofa Bodzionego.

Ćwierćfinałowe pary Pucharu Polski na szczeblu Województwa Śląskiego:
1. Polonia Bytom - GKS Radziechowy-Wieprz (8 maja, 17:30)
2. Polonia Poraj - Pniówek Pawłowice (8 maja, 17:30)
3. Błyskawica Drogomyśl - Górnik II Zabrze (8 maja, 17:30)
4. Podlesianka Katowice - Rekord Bielsko-Biała (22 maja, 17:30)

Półfinały (5 czerwca, 17:30)
Zwycięzca meczu 1 - Zwycięzca meczu 4
Zwycięzca meczu 2 - Zwycięzca meczu 3

Finał 12 czerwca, 17:30 

Przeczytaj również