Zagłębie wygrywa

29.09.2008
Futboliści amerykańscy Zagłębia Steelers Interpromex pokonali w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Torpedy Łódź. Zwycięstwo naszej drużyny zapewni jej najprawdopodobniej awans do najlepszej czwórki drugiej ligi!
Sytuacja przed niedzielnym spotkaniem była klarowna. Drużyna, która wygra, będzie miała duże szanse na awans do półfinałów drugiej ligi. Pierwszy mecz obu ekip w Będzinie wygrali co prawda goście (22:14), jednak zawodnicy Zagłębia przed starciem w Łodzi pałali żądzą rewanżu.

Lepiej pojedynek rozpoczęli gospodarze, którzy po przyłożeniach między innymi Damiana Waszczyka wyszli na prowadzenie. W odpowiedzi Mariusz Ostapowicz i Michał Krzelowski jedynie zmniejszyli przewagę rywali. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Torped 20:18. W trzeciej kwarcie działo się niewiele. W końcowych minutach spotkania ponownie dał o sobie znać Mariusz Ostapowicz, który przesądził o zwycięstwie Zagłębia.

[b]Torpedy Łódź – Zagłębie Steelers Interpromex 20-32 (13-6, 7-12, 0-0, 0-14)[/b]