Z Chorzowa do Ekstraklasy? Raków sprawdza pomocnika Ruchu

13.01.2020

Mateusz Bartolewski znalazł się na celowniku ekstraklasowego Rakowa Częstochowa. Pomocnik Ruchu Chorzów do wtorku będzie trenował z ekipą trenera Marka Papszuna.

Norbert Barczyk/PressFocus

Bartolewski był bliski odejścia z klubu już latem ubiegłego roku. Piłkarz, który na Cichą trafił z III-ligowego Stilonu Gorzów Wielkopolski w rozgrywkach 2018/19 rozegrał 23 mecze, w których zdobył 4 gole. Grający na lewej obronie bądź pomocy piłkarz "Niebieskich" indywidualnie mógł więc być całkiem zadowolony z premierowego sezonu w Chorzowie, który jednak dla 14-krotnych Mistrzów Polski zakończył się wstydliwym spadkiem ze szczebla centralnego.

III-ligowy już Ruch latem nie zdecydował się na sprzedaż swojego piłkarza, teraz jednak może mieć ostatnią szansę na zarobienie na 22-latku jakichkolwiek pieniędzy. "Bartol" w 13 spotkaniach zdobył kolejne 4 gole, ale jego  kontrakt wygasa z końcem czerwca bieżącego roku. Tymczasem Raków szuka młodzieżowców, zapewniających konkurencję w walce o miejsce w składzie. Na dziś graczami o takim statusie są jedynie Miłosz Szczepański i Kamil Piątkowski oraz sprowadzony tej zimy z Lechii Gdańsk Daniel Mikołajewski. Pod Jasną Górą mają co prawda zaplecze złożone z wychowanków tamtejszej akademii, póki co nie gwarantują oni jednak jakości predestynującej ich do gry w elicie.

Na testach w III-ligowej Broni Radom jest tymczasem inny piłkarz Ruchu, Adrian Dąbrowski. Zawodnik, który latem trafił do szerokiej kadry "Niebieskich" z drużyn juniorskich jest wychowankiem klubu, do którego być może wróci w ciągu najbliższych tygodni. Przy Cichej zaliczył raptem 5 ligowych "ogonów", łącznie przebywając w tym czasie na boisku 35 minut.

Do piłkarzy testowanych przy Cichej dołączył Filip Maziarz. Piłkarz Gwarka Ornontowice w orbicie zainteresowań "Niebieskich" znalazł się już jesienią. Okres przygotowawczy rozpoczął w GKS-ie Katowice, teraz 21-letni pomocnik do swoich umiejętności chce przekonać sztab trenera Łukasza Berety. Jak donosi "Katowicki Sport" w Chorzowie chcieliby zakontraktować Michała Płonkę. 27-letni pomocnik jesienią grał w Stali Stalowa Wola. Był podstawowym graczem II-ligowca, ale w styczniu trafił na listę transferową. Wychowanek Piasta Gliwie w swojej karierze był związany również z innymi śląskimi klubami - Górnikiem Zabrze, ROW-em Rybnik i Rozwojem Katowice.

 

Przeczytaj również