Z Boninem. Bez Jarki

24.07.2008
Grzegorz Bonin związał się z Górnikiem, zaś Dawid Jarka został wypożyczony do ŁKS Łódź.
Kibice Górnika na ten moment czekali już dość długo. Trzyletni kontrakt z klubem podpisał wreszcie Grzegorz Bonin, który ostatnio występował w Koronie Kielce. W zespole Ryszarda Wieczorka nie zobaczymy natomiast w tym sezonie Dawida Jarki. Klub zdecydował się na roczne wypożyczenie napastnika do ŁKS Łódź.

- Bardzo się cieszę z podpisania umowy z klubem. Jest tutaj ogromna rzesza kibiców. Naszym celem jest miejsce w pierwszej piątce Ekstraklasy. Przy dobrej grze Górnika ja na pewno będę podnosił swoje umiejętności – mówi Bonin.  Piłkarza w Koronie Kielce prowadził obecny trener Górnika Ryszard Wieczorek. – Osoba trenera na pewno ułatwia mi aklimatyzację w zespole. Poza tym wszyscy chłopacy są bardzo w porządku i z aklimatyzacją nie ma żadnego problemu. Cieszę przede wszystkim z tego, że trener Wieczorek chce grać piłkę atrakcyjną dla kibiców, czyli ofensywną – podkreśla nowy nabytek zabrzan.

Górnik na rok wypożyczył Dawida Jarkę do ŁKS Łódź. – Myślę, że dla Dawida ten okres przerwy gry w Górniku będzie dobrą szkołą. Mamy nadzieję, że wróci do nas pełen zapału i zaangażowania. Jarka jest młodym zawodnikiem, który ma czas by dojść do wysokiej formy. Może czasami za dużo od niego wymagaliśmy. Za rok wróci do nas nowy Dawid Jarka – przekonuje Krzysztof Hetmański, dyrektor sportowy Górnika. 
autor: Sebastian Skierski

Przeczytaj również