Wzmocnienie prosto z Hiszpanii. Piast z nowym stoperem na pokładzie

08.06.2021

Piast Gliwice ogłosił dziś nazwisko drugiego zawodnika, który wzmocnił szeregi gliwickiego Piasta w letnim okienku transferowym. Po pozyskaniu uzdolnionego młodzieżowca Michaela Ameyawa z łódzkiego Widzewa, teraz włodarze ekstraklasowicza postanowili zwiększyć rywalizację na środku defensywy. Dwuletni kontrakt z „niebiesko-czerwonymi” podpisał 24-letni Hiszpan Miguel Muñoz.

piast-gliwice.eu

Środkowy defensor z Półwyspu Iberyjskiego jest wychowankiem utytułowanego Deportivo La Coruna, ale w swojej dotychczasowej karierze występował przede wszystkim w klubach z niższych klas rozgrywkowych: Silva SD, Deportivo Alaves B, UD Sanse czy AD Union Adame. Z kolei w ostatnim sezonie 24-latek zanotował 21 występów na poziomie Segunda Division B w barwach Realu Murcia. Po zakończeniu rozgrywek Muñoz opuścił jednak Estadio Nueva Condomina, dzięki czemu mógł on trafić do Polski na zasadzie wolnego transferu. 

Stoper, wyceniany przez portal transfermarkt.pl na 200 tysięcy euro, podpisał z ekstraklasowiczem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

- Decyzję o przejściu do Piasta podjąłem stosunkowo szybko. Kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu ze strony klubu, to praktycznie od razu zdecydowałem się wykonać ten krok. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia pracy, poznania zespołu i trenera. Chciałbym jak najszybciej przystąpić do działania, by dobrze wejść w nowy sezon. Nie miałem wcześniej możliwości grać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, ale na boisku zawsze daję z siebie wszystko i jestem oddany zespołowi. Jestem rozważnie grającym obrońcą z dobrą kontrolą i wyprowadzeniem piłki. Chciałbym jak najlepiej wykorzystać daną mi szansę - zaznaczył Muñoz tuż po ogłoszeniu jego transferu do naszej ligi.

Hiszpański obrońca będzie rywalizował o plac w dużej mierze z Jakubem Czerwińskim, Tomasem Hukiem czy Piotrem Malarczykiem. Na zwiększenie konkurencji w formacji defensywnej liczy również dyrektor sportowy 6. klubu PKO Ekstraklasy, dodając przy okazji, że nowy nabytek jednokrotnego mistrza Polski jest wszechstronnym oraz uniwersalnym zawodnikiem. - Miguel może występować zarówno na lewej, jak i prawej stronie środka obrony. Jest stosunkowo młody i wierzymy, że w naszym zespole zrobi krok do przodu i jeszcze bardziej się rozwinie, co będzie korzyścią dla obu stron - zapewnił na oficjalnej stronie internetowej Piasta Bogdan Wilk.

Muñoz jest zatem drugim zawodnikiem, który zasilił szeregi „czerwono-niebieskich” w letnim okienku transferowym. Blisko trzy tygodnie temu klub ogłosił pozyskanie od 1 lipca Michaela Ameyawa, który w tym sezonie wyrósł na jednego z najbardziej wyróżniających się młodzieżowców w Fortuna 1. Lidze. To jednak nie koniec działań klubu z Okrzei na transferowym rynku - niedawno Piast zdecydował się bowiem na wykupienie Dominika Steczyka z niemieckiej Norymbergi, a ponadto wziął na celownik innego gracza z Półwyspu Iberyjskiego. Według hiszpańskich mediów, blisko wzmocnienia śląskiego klubu jest niedawny kolega omawianego Muñoza z Realu Murcia, napastnik Alberto Toril. 

autor: PP

Przeczytaj również