Wypożyczenie potwierdzone. Piast z pierwszym zimowym wzmocnieniem

07.02.2019

Na kilkadziesiąt godzin przed wznowieniem zmagań w Ekstraklasie, Piast Gliwice dokonał pierwszego wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. Nowym napastnikiem klubu został Paweł Tomczyk, który na Okrzei trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia z poznańskiego Lecha.

Łukasz Sobala/PressFocus

Piast i Lech najpierw doszły do porozumienia w sprawie wypożyczenia, w którym zawarto opcję jego przedłużenia. Dziś z kolei młodzieżowy reprezentant Polski przeszedł testy medyczne i wziął udział w pierwszym treningu swojej nowej drużyny. Tomczyk powalczy o miejsce w składzie z Michalem Papadopulosem i Piotrem Parzyszkiem, a być może szanse oficjalnego debiutu otrzyma już w najbliższą sobotę. Gliwiczanie w pierwszej kolejce Ekstraklasy po zimowej przerwie zmierzą się na wyjeździe z Cracovią. - Czuję, że to właśnie w Gliwicach mogę się najbardziej rozwinąć. Liczę na wiele występów, w których będę mógł się pokazać kibicom oraz trenerowi. Chciałbym swoją grą pomóc drużynie – przyznał napastnik tuż po potwierdzeniu jego wypożyczenia do Piasta.

Tym samym zawodnik wrócił na Śląsk po półrocznej przerwie, bo w sezonie 2017/2018 reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tamte rozgrywki były dla 20-latka bardzo udane, bo w 31 ligowych meczach zdobył 11 goli i zajął czołowe miejsce w klasyfikacji strzelców Fortuna 1. Ligi. Po zakończeniu rozgrywek Tomczyk wrócił do Poznania, ale nie zdołał na stałe wywalczyć miejsca w pierwszej jedenastce ekstraklasowicza. Napastnik zadebiutował w Lechu w europejskich pucharach oraz rozegrał 10 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Obie bramki zdobył w wygranym 4:0 spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. 

- Paweł to zawodnik o nieco innej charakterystyce niż zawodnicy, których mamy w kadrze. Cechują go przede wszystkim szybkość i przebojowość. Chcemy, aby zwiększył konkurencję w ataku. Liczymy na jego dobrą dyspozycję w dalszej części sezonu - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

źródło: własne/piast-gliwice.eu
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również