Wybieramy drużynę roku!

30.12.2016
W sportach drużynowych mieliśmy się czym chwalić w 2016 roku. Piłka nożna, futsal, siatkówka, hokej na lodzie - w popularnych dyscyplinach śląskie zespoły zdobywały medale!
GKS 1962 Jastrzębie (piłka nożna) - Tegoroczna rewelacja Pucharu Polski - mimo że grają na czwartym poziomie rozgrywkowym, nie tylko zdołali dostać się z okręgowych rozgrywek już do głównych, ale też pokonać znacznie wyżej notowane zespoły, z Górnikiem Łęczna z Lotto Ekstraklasy na czele. Równie dobrze jest w lidze - podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zmierzają do II ligi. Pięć punktów przewagi nad wiceliderem.

Sukcesy: ćwierćfinał Pucharu Polski, pierwsze miejsce w III grupie III ligi

GKS Tychy (hokej na lodzie) - Tyszanie rok zaczęli od trzeciego miejsca w Pucharze Kontynentalnym. Na krajowym podwórku stanęli na podium nieco wyżej - zdobyli wicemistrzostw Polski. W obecnych rozgrywkach również pokazali się z dobrej strony w Europie, a dzisiaj wywalczyli Puchar Polski.

Sukcesy: 3. miejsce w Pucharze Kontynentalnym 2015/2016, wicemistrzostwo Polski 2015/2016, III runda Pucharu Kontynentalnego 2016/2017, Puchar Polski 2016

Piast Gliwice (piłka nożna) - Gliwiczanie w maju osiągnęli największy sukces w historii klubu - zdobyli wicemistrzostwo Polski, ustępując jedynie, mającej znacznie większy budżet, Legii Warszawa. Wielu podopiecznych trenera Radoslava Latala pokazało się z bardzo dobrej strony, zdobywając indywidualne wyróżnienia. Nic w tym dziwnego, bo gliwiczanie pokazywali miły dla oka futbol.

Sukcesy: wicemistrzostwo Polski

Rekord Bielsko-Biała (futsal) - W poprzednim sezonie zawodnicy z Bielska-Białej wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski, a także zajęli drugie miejsce w Pucharze Polski. W obecnych rozgrywkach jest bardzo dobrze - pierwsze miejsce w tabeli z siedmiopunktową przewagą nad wiceliderem. Do tego trzeba dodać wywalczone niedawno młodzieżowe mistrzostwo Polski.

Sukcesy: brązowy medal mistrzostw Polski 2015/2016, drugie miejsce w Pucharze Polski 2015/2016, pierwsze miejsce w Ekstraklasie, młodzieżowe mistrzostwo Polski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (siatkówka) - Jedyny mistrz Polski w zestawieniu. W finale kędzierzynianie rozbili faworyta - Asseco Resovię. W Pucharze Polski zespół zajął drugie miejsce, przegrywając z PGE Skrą Bełchatów. Trener ZAKSY Ferdinando De Giorgi został w grudniu trenerem reprezentacji "Biało-czerwonych".

Sukcesy: mistrzostwo Polski 2015/2016, drugie miejsce w Pucharze Polski 2015/2016

Sonda znajduje się po prawej stronie artykułu.
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również