Wisła - Jastrzębie 2-2

02.08.2008
GKS Jastrzębie zremisował 2:2 wyjazdowy mecz z Wisłą Płock. Bramki dla drużyny Jerzego Wyrobka zdobyli Robert Żbikowski oraz Jarosław Wieczorek. Dla gospodarzy trafili Jacek Wiśniewski i Adrian Mierzejewski.
W pierwszej połowie kibice zobaczyli bardzo ciekawe widowisko oraz szybkie tempo. Dość niespodziewanie po kilku minutach prowadzenie objął zespół z Jastrzębia, a gola zdobył Robert Żbikowski. Na nieszczęście dla trenera Jerzego Wyrobka, szybko do wyrównania doprowadził Jacek Wiśniewski. Tuż przed upływem drugiego kwadransa, na prowadzenie wyszła Wisły. Pięknym uderzeniem popisał się Adriana Mierzejewski.

Po przerwie tempo gry trochę siadło jednak zespół GKS Jastrzębie zdołał doprowadzić do wyrównania. Po niepewnej interwencji bramkarza Roberta Gubca gola zdobył Jarosław Wieczorek. Od tego momentu gospodarze mieli optyczną przewagę, jednak nie przekładała się ona na sytuacje podbramkowe. Wyraźnie zadowoleni z remisu piłkarze Jastrzębia pewnie dowieźli wynik do końcowego gwizdka arbitra. Spotkanie zakończyło się zasłużonym remisem.

Wypowiedź trenera:
[b]Jerzy Wyrobek[/b] (trener GKS Jastrzębie): Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, jednak gospodarze  dali nam szybko do zrozumienia, że łatwo nie będzie. Szczególnie piękny był ich drugi gol. Najpierw chcieliśmy doprowadzić do wyrównania, później dowieźć ten remis do końca. Udało nam się i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Za dzisiejszy mecz cały zespół zasłużył na słowa uznania. Moi zawodnicy zostawili dzisiaj na boisku dużo zdrowia.

[b]Wisła Płock - GKS Jastrzębie 2-2 (2-1)
[/b]0-1 - Żbikowski, 5 min
1-1 - Wiśniewski, 10 min
2-1 - Mierzejewski, 29 min
2-2 - Wieczorek, 57 min[b]

Wisła[/b]: Gubiec - Jarczyk, Lasocki (67. Sielewski), Jacek Wiśniewski (46. Rogalski), Żytko - Majkowski, Grzeszczyk, Kowalski, Mierzejewski - Gregorek, Bartosz Wiśniewski (77. Grudzień).
Trener Mirosław Jabłoński.

[b]Jastrzębie[/b]: Kafka - Bednarek, Staniek, Wrzask, Wrześniak - Wieczorek (58. Wawrzyczek), Wilczek (82. Adaszek), Grabczyński, Chrabąszcz (74. Woźniak) - Narwojsz, Żbikowski.