Warta - Polonia 1-2. Świetna zaliczka przed rewanżem

13.06.2015
Polonia Bytom wygrała w Poznaniu i jest bardzo blisko awansu do II ligi!
Rafał Rusek/Pressfocus
Wszystko co najważniejsze, miało miejsce w pierwszej połowie. Najpierw Dawid Cempa mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził bytomian na prowadzenie. Niespełna 10 minut później, błąd popełnił bramkarz Polonii, Marcin Michalak, który został pokonany przez Łukasza Spławskiego uderzeniem głową. Goście jednak szybko ponownie wyszli na prowadzenie - jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Marcin Lachowski.

Rewanż w Bytomiu odbędzie się 17 czerwca o godzinie 19:00. Warto przypomnieć, że od awansu Polonii zależą losy  Grunwaldu Ruda Śląska - jeśli śląski zespół awansuje do II ligi, to rudzianie utrzymają się w III lidze.

Warta Poznań - Polonia Bytom 1-2 (1-2)
0-1 - Cempa, 20 min
1-1 - Spławski, 29 min
1-2 - Lachowski, 37 min

Warta: Pawłowski - Siwek, Onsorge, Ngamayama, Fiedosewicz (42. Czerniejewicz) - Łukaszyk (57. Koziorowski), Marciniak (75. Brylewski), Laskowski, Brzostowski, Ciarkowski - Spławski. Trener Tomasz Bekas.

Polonia: Michalak - Trznadel, Broniewicz, Malec, Michalak - Mańkowski (65. Banaś), Grube (79. Krzemień), Setlak Ż, Lachowski, Michalik (73. Krysian) - Cempa (68. Zieliński). Trener Jacek Trzeciak.