„Waldek King” na dłużej w Piaście. "Tutaj osiągnąłem życiowy sukces"

05.09.2019

Trener Waldemar Fornalik postanowił przedłużyć wygasający pod koniec sezonu kontrakt z Piastem Gliwice. Szkoleniowiec, który poprowadził zespół z Okrzei do zdobycia historycznego mistrzostwa Polski, związał się z gliwiczanami do 30 czerwca 2021 roku. W podpisanej dziś umowie zawarto klauzulę, umożliwiającą przedłużenie współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Norbert Barczyk/PressFocus

Fornalik objął stanowisko trenera Piasta 17 września 2017 roku, zastępując na stanowisku Dariusza Wdowczyka. Od tego czasu popularny „Waldek King” zdołał poprowadzić klub w 80 meczach, w których zanotował 32 zwycięstwa, 23 remisy oraz 25 porażek. W pierwszym sezonie pracy były selekcjoner reprezentacji Polski musiał walczyć z zespołem o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Misję tą udało się spełnić, ale Piast zapewnił sobie ligowy byt dopiero po wygranej w ostatniej kolejce z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. 

Niecały rok później gliwiczanie pod wodzą 56-latka sięgnęli po historyczny tytuł mistrza Polski, dystansując rywali dzięki m.in. świetnej formie na własnym boisku oraz skutecznej grze we wszystkich formacjach. W obecnych rozgrywkach gliwiczanie co prawda zanotowali niezbyt udany start (mistrz odpadł z europejskich pucharów oraz nie zdobył Superpucharu Polski), jednak zawodnikom z Okrzei udało się przezwyciężyć panujący kryzys i obecnie zajmują siódmą pozycję w ligowej tabeli.

Pod koniec kwietnia br. włodarze Piasta zawarli umowę z Fornalikiem, która obowiązywała do czerwca 2020 roku. Teraz jednak klub postanowił przedłużyć dobrze układającą się współpracę o kolejne 12 miesięcy, a nowy kontrakt trenera będzie obowiązywać do końca przyszłych rozgrywek. - Jestem zadowolony z przedłużenia kontraktu. W Piaście stworzono świetne warunki pracy, które pozwalają w odpowiedni sposób zarządzać drużyną. Dobrze czuję się w Gliwicach i to właśnie tutaj osiągnąłem życiowy sukces w mojej karierze trenerskiej - powiedział „Waldek King” na łamach oficjalnej stronie internetowej Piasta.

 

źródło: własne/piast-gliwice.eu
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również