W Rudzie Śląskiej wciąż wierzą!

02.02.2016
Trzynasta – w kolejności rozgrywania spotkań – kolejka nie była zbyt szczęśliwa dla naszych drużyn futsalowych. Wygrała jedynie ta drużyna, której dawano najmniej szans, bo w tabeli plasuje się na ostatnim miejscu, czyli Gwiazda Ruda Śląska. Kolejnej porażki doznał chorzowski Clearex.
srsgwiazda.pl
Dla rudzian mecz domowy z KGHM Euromaster Chrobry Głogów był meczem z serii „o życie”. Gwiazda przegrywając to spotkanie ograniczała swoje szanse na utrzymanie w Futsal Ekstraklasie do minimum. Przystąpili rudzianie więc maksymalnie zmobilizowani do tego spotkania i ambitna postawa się opłaciła. Rzadko kiedy w futsalu jedna bramka decyduje o ostatecznym wyniku, ale tak właśnie było tym razem. Dmytro Drozd trafieniem w 22 minucie zapewnił rudzianom trzy punkty i przedłużył nadzieje gospodarzy na ligowy byt.

Festiwal strzelecki zaserwowali swoim kibicom gracze Rekordu. Bielszczanie zremisowali w Chojnicach – uwaga – 6:6. W pierwszej połowie bielszczanie trzykrotnie gonili wynik, po przerwie to drużyna Rekordu była stroną dyktującą warunki gry. Ostatecznie jednak skończyło się na sprawiedliwym remisie, który jednak żadnej ze stron nie satysfakcjonował. Równie dramatycznie było w Katowicach. Akademicy przegrywali w pojedynku z Red Dragons Pniewy po dziesięciu minutach już 0:3, ale pod koniec drugiej połowy zdołali wrócić do gry. Ba, objęli nawet prowadzenie, ale goście się nie poddali. W samej końcówce doprowadzili do wyrównania.

Także mały dreszczowiec przeżywali fani GAF Omega. Gliwicka ekipa na własnym terenie podejmowała lidera ze Zduńskiej Woli. Dwukrotnie prowadzili w tym spotkaniu goście, ale w drugiej połowie mieli także swoje sytuacje gospodarze. Skończyło się więc – a jakżeby inaczej – podziałem punktów, 3:3.

Pozostałe dwie nasze drużyny przegrały swoje wyjazdowe spotkania. Nbit Gliwice nie potrafi złapać formy z pierwszej rundy, tym razem przegrał z FC Toruń 6:2, a w coraz trudniejszej sytuacji jest Clearex. Chorzowianie przegrali na wyjeździe ze szczecińską Pogonią 2:0 i w tabeli plasują się obecnie na miejscu barażowym. Gwiazda Ruda Śląska nadal jest ostatnia, przedostatnia ekipa AZS UŚ Katowice. Różnice między tym drużynami już jednak niewielkie. Na siódmym miejscu GAF Omega, czwarty Nbit, a Rekord jest wiceliderem. Do pierwszego miejsca traci trzy „oczka”

FC Toruń - Nbit Gliwice 6:2
AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 4:4
Gwiazda Ruda Śląska - Euromaster Głogów 1:0
Red Devils Chojnice - Rekord Bielsko-Biała 6:6
GAF-Omega Gliwice - Gatta Zduńska Wola 3:3
Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów 2:0