W oczekiwaniu na ligę

28.07.2008
Dzisiaj klub w Zabrzu odwiedził Stefan Floreński - wieloletni obrońca Górnika. W treningu pierwszej drużyny uczestniczył Dawid Gajewski z ME. We wtorek o 16.00 Górnik rozegra sparing z Walką Makoszowy na jej boisku.
Stefan Floreński to były znakomity obrońca, który zdobył z Górnikiem dziewięć tytułów mistrzowskich. Klub odwiedził wraz ze swoją małżonką, z którą obchodzi Złote Gody. Do Zabrza przyjechał też nowy sprzęt dla zawodników (m.in. piłkarskie dresy). Wszyscy na Roosevelta nie mogą się już doczekać ligowej inauguracji. – Górnik przygotowany jest do sezonu bardzo dobrze. Czekamy teraz na rozwój wydarzeń w PZPN – mówi Ryszard Wieczorek, szkoleniowiec Górnika.

Po wszystkich piłkarzach widać, że chcieliby już powalczyć o ligowe punkty. Na poniedziałkowym treningu pierwszej drużyny pojawił się Dawid Gajewski z ME, który starał się pokazać z jak najlepszej strony podczas wewnętrznej gierki na małym boisku.

Jeśli liga ruszy w najbliższy weekend, to pierwszy mecz zabrzanie zagrają z Jagiellonią w Białymstoku - Tak naprawdę nie wiadomo, z kim będziemy grać pierwszy mecz. Robiliśmy już przygotowywania do meczu z Bełchatowem. Była analiza tego zespołu. Wysłaliśmy trenera i kamerzystę żeby oglądał ich mecz z Ruchem. Wyciągnęliśmy wnioski. Nagle okazało się, że meczu nie będzie. Teraz sytuacja może być taka sama. To nam pracy nie ułatwia - żali się Wieczorek. - Musimy jednak szukać w tym wszystkim pozytywów. Możemy dzięki temu więcej potrenować. Więcej czasu poświęcimy na zgranie Bonina czy też zawodników zagranicznych – dodaje po chwili szkoleniowiec Górnika.

We wtorek o 16.00 Górnicy zagrają sparing z Walką Makoszowy na jej boisku. - Musimy grać, bowiem trenowaliśmy naprawdę sporo w okresie przygotowawczym. Wszyscy już z utęsknieniem czekają na ligę, a nagle po jednej informacji wszystko pęka jak bańka mydlana – kończy trener 14-krotnych mistrzów kraju.
autor: Sebastian Skierski

Przeczytaj również