W Katowicach rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu!

17.05.2017
Wczoraj w Katowickim Spodku rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu. Na turniej przyjechało ponad 900 zawodników z 34 państw!
Armwrestling to typowy sport walki, w którym o zwycięstwie decydują siła, technika, szybkość, taktyka i psychika. Siłowanie na ręce zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. „To jest bardzo szlachetny sport, uprawiany przez ludzi nie tylko silnych, ale też inteligentnych. Co niektóre osoby może dziwić, że to nie siła i masa ciała w tej dyscyplinie sportu jest najważniejsza. Liczą się technika, szybkość, taktyka i strategia - samą siłą nic tu nie zdziałamy. Często się zdarza, że zawodnik startujący w lżejszej kategorii, bez problemu radzi sobie z ciężkim. Ważne jest to, że armwrestling to sport widowiskowy, a emocje widoczne są na twarzach zawodników” - mówi Paweł Podlewski, prezydent Polskiej Federacji Armwrestlingu.

Polacy w armwrestlingu radzą sobie bardzo dobrze i dziś są zaliczani do światowej czołówki, o czym mogliśmy się przekonać już podczas pierwszego dnia zawodów. Nasi zawodnicy zdobyli wczoraj aż 8 medali. Złoto zdobyła Marlena Wawrzyniak, która wygrała wszystkie swoje walki, srebrne medale zdobyli Mariusz Chudyna, Sonia Turzyniecka, Wiesław podgórski oraz Konstanty Królik, natomiast brązowe medale zdobyli Wojciech Waleśko, Andrzej Hymer i Marcin Laskowski.

Zawodnicy codziennie rano rywalizują w eliminacjach, natomiast o 16:30 rozpoczynają się finały poszczególnych kategorii. Zawody potrwają do soboty więc polska reprezentacja powinna zdobyć jeszcze niejeden medal.

autor: Michał Piwoński