Twarde negocjacje. Pomocnik Ruchu krok od transferu do Gliwic

09.01.2021

Ważą się losy transferu Mateusza Winciersza do Piasta Gliwice. 20-latek z chorzowskiego Ruchu jest o krok od wyjazdu z ekipą trenera Waldemara Fornalika na obóz do Turcji, kością niezgody pozostaje jednak kwota, za którą pomocnik miałby się przenieść na Okrzei.

Marcin Bulanda/PressFocus

Mateusz Winciersz był obserwowany przez gliwiczan od kilku miesięcy. Udaną jesienią tylko utwierdził ekstralasowicza w przekonaniu do swoich umiejętności. Wychowanek "Niebieskich" to kluczowa postać w talii trenera Łukasza Berety. W tym sezonie zagrał w 18 ligowych spotkaniach, w których zdobył 3 gole i zanotował 7 asyst.

Piast jest zdecydowany na pozyskanie Winciersza, który zdążył już nawet przejść testy medyczne oraz zostać przebadany na obecność koronawirusa przed wylotem ekstraklasowicza na obóz do Turcji. Gliwiczanie są bowiem zdecydowani na jego transfer, kluby negocjują jednak warunki finansowe, na jakich 20-latek miałby zmienić barwy. Czas nagli, bo brązowi medaliści z ubiegłego sezonu na obóz wylatują jutro i chcieliby do tego czasu mieć nowego gracza na pokładzie. "Niebiescy" nie zamierzają jednak ustępować w kwestii kwoty za swojego podstawowego zawodnika.

Trener Waldemar Fornalik na obóz do Turcji zabierze dwóch graczy z rezerw "Piastunek". Wyróżniający się w "dwójce" Maksym Gendera (boczny obrońca, rocznik 2000) i Michał Zachciał (pomocnik, rocznik 1999) podpisali nowe umowy z klubem i dostaną szansę na udowodnienie swojej wartości sztabowi szkoleniowemu pierwszego zespołu. 

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również