Tuż przed Ligą Mistrzów: "Drużynę stać na to, aby trafić do grona 16 najlepszych"

10.10.2017
Rywalizację w kolejnej rundzie futsalowej Ligi Mistrzów rozpocznie dzisiaj mistrz Polski z Bielska-Białej. Rekord w Bratysławie powalczy o awans do Elit Round, czyli grona 16 najlepszych zespołów Starego Kontynentu. 
bts.rekord.com.pl

Podopieczni Andrzeja Szłapy do Bratysławy udali się wczoraj opromienieni bardzo udanym początkiem sezonu. Wszak „rekordziści” wygrali grupę eliminacyjną UEFA Futsal Cup, zdobyli Superpuchar Polski pokonując Clearex Chorzów 5:0, następnie chorzowian na inaugurację zmagań ligowych ograli w stosunku 6:1, a w miniony piątek rozbili Pogoń '04 Szczecin 13:1! – Nasz sztab trenerski przygotował szczyt formy już na ten moment sezonu z racji rywalizacji w Europie. Zawodników cieszy gra, chcą zdobywać gole, angażują się i widać, że jest dobra atmosfera w drużynie, bo wszyscy szukają się wzajemnie. Wybory naszych zawodników są najczęściej optymalne. Mamy dobry skład, zaczynając od dwóch bardzo solidnych bramkarzy – mówi Janusz Szymura, prezes Rekordu Bielsko-Biała.

W Bratysławie mistrzowie Polski zmierzą się z mistrzami Słowacji, Holandii i Gruzji. Zwycięzca awansuję do Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów. – Liczę, że drużyna wygra ten turniej patrząc typowo z punktu widzenia kibica. Natomiast realnie drużynę stać na to, aby trafić do grona „16” najlepszych ekip w Europie. Celem minimum było to, aby wygrać preeliminacje i to się udało. Teraz ciśnienie nie jest tak duże, choć oczywiście chcielibyśmy znaleźć się w Elite Round. Jeśli to się stanie wystąpimy jako klub o organizację turnieju w kolejnym etapie, co dałoby możliwość zobaczenia Rekordu w akcji w roli gospodarza – klaruje sternik klubu z siedzibą w Cygańskim Lesie.

Sukces klubowy w parze z reprezentacyjnym mógłby przyczynić się do rozwoju futsalu w naszym kraju. Przypomnijmy, iż niedawno reprezentacja Polski wywalczyła awans do mistrzostw Europy. – To bardzo fajna, a z drugiej strony ważna sprawa dla klubów, że Polska awansowała do finałów mistrzostw Europy. O wiele spraw musimy zadbać sami, aby dyscyplina była odbierana na zasługującym dla niej poziomie. Wynik kadry nasze wysiłki wspomaga. Przypomnę, że w mistrzostwach zagra jedynie 12 zespołów, podczas gdy w piłce nożnej aż 24. To pokazuje jak trudno na ten poziom się załapać. Dla samej dyscypliny zawsze tworzy to dobry klimat. Jesteśmy ubogim krewnym piłki nożnej, ale jeszcze bardziej odnosi się to do piłki plażowej. To, że reprezentacja grająca na piasku uczestniczyła w mistrzostwach świata przestawiło określone kierunki myślenia w Polskim Związku Piłki Nożnej, w tym i również finansowe – zaznacza prezes Szymura.  


Terminarz gier Main Round UEFA Futsal Cup, gr. 6 – Bratysława, 10-13.10.2017 r.

10.10.2017 r. (wtorek)
(17:30) Georgians Tbilisi (Gruzja) – ‘t Knooppunt (Holandia)
(20:00) Slovan Bratysława (Słowacja) – Rekord Bielsko-Biała

11.10.2017 r. (środa)
(17:30) Rekord Bielsko-Biała – Georgians Tbilisi
(20:00) Slovan Bratysława – ‘t Knooppunt

13.10.2017 r. (piątek)
(17:30) ‘t Knooppunt – Rekord Bielsko-Biała
(20:00) Slovan Bratysława – Georgians Tbilisi

źródło: SportoweBeskidy.pl/własne
autor: KB

Przeczytaj również