Trzech mistrzów pokonanych! Jedyny polski klub w pucharach

28.08.2017
Arka Gdynia, Zagłębie Lubin, Lech Poznań i Legia Warszawa - nasze "eksportowe" drużyny kompletnie zawiodły. Rywalizacja w Lidze Mistrzów i Lidze Europy jeszcze na dobre się nie rozkręciła, a "naszym" pozostała walka na krajowym podwórku. Zgoła inaczej zaprezentował się Rekord Bielsko-Biała. Najlepszy polski zespół w dobrym stylu rozprawił się z trzema mistrzami innych europejskich krajów i awansował do kolejnego etapu futsalowej Ligi Mistrzów.
bts.rekord.com.pl
Rozpoczęli od 20:3! Zakończyli awansem!
Rywalizację w duńskim Svenborgu bielski Rekord rozpoczął od rywalizacji z mistrzem Irlandii Północnej. Drużyna Belfastu United w starciu z "biało-zielonymi" nie miała nic do powiedzenia, na co wskazuje końcowy wynik (uwaga) - 20:3! Po dwóch minutach, zarazem golach Michala Seidlera, polski zespół prowadził 2:0, w minucie 4. było 4:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Oleksandr Bondar. Ostre strzelanie zwieńczyły dwa trafienia Rafała Franza z dwóch ostatnich minut. "Rekordziści" oddali w tym meczu aż 72 strzały na bramkę rywala.

Drugim przeciwnikiem Rekordu był mistrz Grecji. W rywalizacji z Doukas SAC bielska drużyna objęła prowadzenie w 8. minucie, gdy pod poprzeczkę przymierzył Bondar. Chwilę później jego wyczyn powtórzył Seidler. Od tego momentu podopieczni Andrzeja Szłapy kontrolowali przebieg meczu. W samej końcówce grecy postawili wszystko na jedną kartę, czyli na manewr z lotnym bramkarzem i stracili dwa kolejne gole. Najpierw piłkę do celu skierował Michał Kałuża - golkiper Rekordu, a tuż przed końcową syreną ponownie dzieło zwieńczył Franz.

Do rywalizacji w meczu numer trzy przystąpiły dwa zespoły w kompletem punktów, ale København Futsal był w gorszej sytuacji, bowiem ustępował "rekordzistom" biorąc pod uwagę bilans bramek. Bielszczanie nie zamierzali jednak grać na remis. Po premierowej odsłonie, zarazem dwóch trafieniach Seidlera i jednym golu autorstwa Michała Kubika prowadzili 3:0. Tuż po zmianie stron gospodarze zdobyli dwie bramki, ale każdorazowo gracze Rekordu opowiadali skuteczną akcją. Ostatecznie zwyciężyli 6:3 i awansowali do kolejnej rundy UEFA Futsal Cup.

Kto następny?
10 października rozpoczną się zmagania w ramach Main Round UEFA Futsal Cup, których gospodarzem będzie Slovan Bratysława. Mistrzowie Polski za naszą południową granicą zmierzą się także z mistrzem Gruzji – Georgians Tbilisi i najlepszą drużyną holenderskich rozgrywek. Knooppunt Amsterdam, podobnie jak Rekord, przebrnął pomyślnie fazę eliminacyjną ogrywając przeciwników z Norwegii, Szkocji i Bułgarii.

Triumfator turnieju w Bratysławie awansuje do  Elite Round. Ten etap rywalizacji rozpocznie się w połowie listopada.