Trofeum zostaje w Bytomiu. Kibice zorganizowali święto jubilatce!

05.01.2020

W sobotę w „Hali na Skarpie” odbył się Turniej Piłkarski z okazji 100-lecia powstania Polonii Bytom. Organizatorem było Stowarzyszenie Kibiców Klubu. Po kilku godzinach rozgrywek trofeum w górę unieśli gospodarze całych zawodów.

Anna Szłapa/Polonia Bytom

Trofeum zostało w Bytomiu

Udział w imprezie oprócz zespołu „Niebiesko-Czerwonych” oraz „Gwiazd Polonii” wzięli zaproszeni przyjaciele, czyli ekipy Arki Gdynia, Górala Żywiec, Zagłębia Lubin i opolskiej Odry. Fani, którzy niemal do ostatniego miejsca wypełnili obiekt w Szombierkach cieszyli się zwłaszcza na przybycie zespołu złożonego z byłych graczy 2-krotnych Mistrzów Polski

- Mój występ tutaj jest oczywiście tylko symboliczny, nigdy nie byłem zbyt dobry na hali, a do tego stan mojego zdrowia, a przede wszystkim kolan nie pozwalają mi walczyć na pełnych obrotach. Chłopaki chcą wygrać, ale podchodzimy do tego zdroworozsądkowo. Nic kosztem zdrowia – uśmiechał się Dietmar Brehmer, który obok m.in. Jacka Trzeciaka, Michała Zielińskiego, Mariusza Przybylskiego, czy Mateusza Miki zagrał w zespole „legend”. - Atmosfera jest dziś świetna, organizacyjnie naprawdę wygląda to bardzo dobrze, pełna hala ludzi mnóstwo znamienitych gości – chwalił kapitan obecnej Polonii, Marcin Lachowski, który po zakończeniu turnieju wzniósł trofeum za osiągnięte wraz z zespołem zwycięstwo.

Polonia wygrała... zasłużenie. W fazie grupowej uzyskała największą liczbę punktów, zaś w finale pewnie – po golach Tomasza Pośpiecha i Wojciecha Mroza – ograła złożony z młodzieży zespół Arki Gdynia. Na podium stanęli jeszcze piłkarze Górala Żywiec, poza „pudłem” znaleźli się gracze oldbojów Zagłębia Lubin, „Legend Polonii” i Odry Opole. - To był fajny, okolicznościowy turniej legendarnego przecież klubu. Fajny dla kibiców, ale i dla drużyny. Mogliśmy się trochę poruszać, no i ostatecznie okazaliśmy się zwycięzcami. To bardzo cieszy – komentował Kamil Rakoczy, szkoleniowiec gospodarzy.

 

Organizacja na medal

Hala wypełniła się szczelnie fanami wszystkich uczestników, a widzowie mogli liczyć na ciepły posiłek oraz napoje chłodzące. Stowarzyszenie Kibiców Polonii, które środki na przeprowadzenie zawodów zebrało poprzez tzw. „Zbiórkę Stulecia”, organizacyjnie stanęło na wysokości zadania. Przygotowania do imprezy rozpoczęło już rok temu. Z dobrym efektem! Zabawa była świetna, a głośny doping niósł się po hali przez cały czas.

- Zbiórka stulecia zakładała przede wszystkim zebranie środków na dzisiejszy turniej. Udało się w pełni, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Pierwotnie mieliśmy również ambicję organizacji marcowej, uroczystej gali. Przygotowanie tego wydarzenia wzięło jednak na siebie miasto. Planujemy wydać jeszcze jubileuszowy album ze zdjęciami oraz zorganizować Dzień Dziecka – zapowiadają przedstawiciele Stowarzyszenia.

W trakcie imprezy widzom oprócz zaproszonych drużyn zaprezentowali się także trampkarze Polonii i Odry, oraz zespół młodych akrobatek z zespołu KPKS Halemba Ruda Śląska. Równo o symbolicznej 19:20 cała hala odśpiewała uroczyście hymn, a po zakończeniu zmagań sportowych kibice przenieśli się Olimpijską. Tam, tworząc niepowtarzalną atosferę, zademonstrowano pokaz pirotechniczny.

 


Awansu dla jubilatki

- Drużynie Polonii życzę przede wszystkim, aby stopniowo i systematycznie pięła się w górę w ligowej hierarchii w Polsce. Chciałbym, aby w tej trudnej 3 lidze już teraz zespół pokusił się o awans, są na dobrej drodze. Podjęli rękawice i trzymam kciuki przede wszystkim za tą wymarzoną promocję do 2 ligi, a potem jeszcze wyżej. Chciałbym też, aby w Bytomiu powstał nowy stadion i wielka szkoda, że utknęło to teraz w martwym punkcie, trzymam jednak kciuki, aby nowoczesny obiekt powstał w końcu w Bytomiu – mówi Dietmar Brehmer, swoimi słowami wyrażając zapewne zdanie pozostałych kolegów z ekipy „Legend”. - Nie boję się pytań o szanse na awans, wychodzę z założenia, że po to się wychodzi na boisko, żeby w każdym meczu walczyć o 3 punkty. Polonia jest marką rozpoznawalną, z rzeszą stojących za nią kibiców i jej miejsce jest znacznie wyżej niż w 3 lidze. Musimy być czujni, pobudzeni, nie dać się uśpić, walczyć w każdym meczu o zwycięstwo, a jeśli to da nam awans to będzie pięknie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że byłby to awans na 100-lecie – śmiało odpowiedział na życzenia starszego kolegi Marcin Lachowski.

Klasyfikacja turnieju 100-lecia Polonii Bytom:
1. Polonia Bytom
2. Arka Gdynia
3. Góral Żywiec
4. Zagłębie Lubin (oldboje)
5. Odra Opole
6. Gwiazdy Polonii

Najlepszy zawodnik:
Dawid Krzemień (Polonia Bytom)

Najlepszy Strzelec:
Jakub Wilczyński (Arka Gdynia) – 4 gole

autor: ŁS, ŁM

Przeczytaj również