Transferowe ostatki w Bytomiu. Desant z Chojniczanki!

02.09.2019

Polonia Bytom tuż przed zamknięciem transferowego okienka kontraktuje jeszcze jednego, nowego gracza. Ofensywę "niebiesko-czerwonych" wzmocni Filip Żagiel z Chojniczanki.

Łukasz Sobala/PressFocus

21-latek mimo młodego wieku może się pochwalić całkiem sporym doświadczeniem. Na Śląsku grał już w barwach Górnika Zabrze, choć nie udało mu się wówczas zadebiutować w pierwszej drużynie. Był podstawowym zawodnikiem drużyn młodzieżowych, rozegrał pełny sezon w drużynie Centralnej Ligi Juniorów U19, później zbierał minuty w III-ligowych rezerwach. Sezon 2017/18 spędził na wypożyczeniu w I-ligowej Odrze Opole, rozgrywając w jej barwach 17 spotkań. Zimą tego roku trafił do grającej na zapleczu Ekstraklasy Chojniczanki. Wiosną zagrał jednak tylko 5-krotnie i latem zdecydował się na szukanie nowego klubu.

Pochodzący z Opolszczyzny Żagiel ma być solidnym wzmocnieniem ofensywy borykających się z problemami ze strzelaniem goli Polonistów. Pod skrzydła trenera Kamila Rakoczego trafia zawodnik uniwersalny, mogący występować na obu skrzydłach lub za napastnikiem. Do Bytomia trafi na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się z 2-krotnymi Mistrzami Polski roczną umową, z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również