Transfer w końcu potwierdzony. Wychowanek Atletico Madryt w Gliwicach

02.07.2018
Nieco zamieszania wywołało przyjście hiszpańskiego napastnika Jorge Felixa do Piasta Gliwice. Klub przedwcześnie ogłosił transfer zawodnika, ale ostatecznie strony doszły do porozumienia, a zawodnik podpisał z ekstraklasowiczem dwuletni kontrakt.
piast-gliwice.eu
Jorge Felix jest wychowankiem Atletico Madryt, jednak w seniorskiej drużynie "Rojiblancos" nie udało mu się zadebiutować. W 2011 roku napastnik opuścił klub ze stolicy Madrytu i rozpoczął tułaczkę po zespołach z niższych lig hiszpańskich. Felix był m.in. zawodnikiem AD Alcorcon, CF Trival Valderas Alcorcon, CF Rayo Majadahonda oraz Club Lleida Esportiu, skąd trafił do Piasta Gliwice. Poprzedni sezon był dla 26-latka najlepszym w karierze - zawodnik zdobył 10 bramek w 43 spotkaniach oraz pełnił funkcje kapitana swojego klubu. Dodatkowo z ekipą z Lleidy doszedł do 1/8 finału Copa del Rey, gdzie uległ.. Atletico Madryt. W dwumeczu zespół Felixa uległ stołecznej drużynie aż 0:7, a napastnik spędził na placu gry 120 minut.
 
Hiszpan najlepiej czuje się na boisku grając jako cofnięty napastnik lub ofensywny pomocnik. - To uniwersalny piłkarz, bo może występować także na obu bokach pomocy. Cechuje go kapitalna technika w połączeniu z inteligencją gry. Dysponuje również otwierającym podaniem oraz potrafi strzelać bramki. Jorge był obserwowany przez nas od dłuższego czasu. Zaznaczam, że to nie koniec naszych ruchów transferowych - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta tuż po przedstawieniu zawodnika. 

Samo ogłoszenie transferu Felixa było dość groteskowe. Klub wstawił wczoraj na swoim facebookowym profilu film, na którym Hiszpan wita się z gliwickimi kibicami. Nagranie zostało jednak dość szybko usunięte z internetu, natomiast na stronie Piasta nie figurowała żadna informacja na temat pozyskania Hiszpana. Usunięcie filmu nie było powiązane z zerwaniem negocjacji pomiędzy klubami, gdyż na stronie agencji menedżerskiej, reprezentującej napastnika, cały czas widniało zdjęcie Felixa z podpisanym kontraktem.

Ostatecznie zamieszanie zostało rozwiązane, Hiszpan związał się z Piastem dwuletnim kontraktem, a transfer został dziś oficjalnie ogłoszony. - Cieszę się, że dołączyłem do Piasta i mogę trenować z zespołem. Drużyna bardzo dobrze mnie przyjęła i nie mogę się doczekać pierwszego meczu w barwach klubu. Mam nadzieję, że zaczniemy sezon pełną parą - powiedział 26-latek tuż po dołączeniu do drużyny.

Felix będzie zatem siódmym hiszpańskim zawodnikiem w historii Piasta. Wcześniej barwy klubu z Gliwic reprezentowali Ruben i Alvaro Jurado, Fernando Cuerda, Carles Martinez, Alberto Cifuentes, natomiast wciąż w kadrze ekstraklasowicza znajduje się Gerard Badia. 
 
źródło: własne/piast-gliwice.eu
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również