Tomasz Wolak: Chcemy wygrać ligę

16.12.2014

Pierwszy zespół tyskiego GKS-u jesienną część rozgrywek może spisać na straty. Zgoła inaczej zaprezentowały się rezerwy, które na półmetku są liderem ligi okręgowej. Drużynę prowadzi Tomasz Wolak.

Łukasz Sobala/PressFocus

„Dwójka” GKS-u w 15 spotkaniach wywalczyła 34 punkty. Na taki dorobek złożyło się 11 zwycięstw i 1 remis. Tyszanie o jeden punkt wyprzedzają w tabeli katowickiej „okręgówki” (grupa I) Unię Kosztowy. – Rundę jesienną oceniam bardzo dobrze. Do każdego meczu podchodziliśmy z klarownym nastawieniem, zawsze graliśmy o trzy punkty. Nie ukrywam, że chcemy ligę wygrać, awansować wyżej. Wiosną zamierzamy jednak spokojnie robić swoje – mówi Tomasz Wolak, który pod koniec rundy pracował zarówno z pierwszym, jaki i drugim zespołem GKS-u.

Wymierny wkład w wyniki osiągane przez rezerwy mieli zawodnicy pierwszoligowi. Często pomagali młodszym kolegom. – Postawę graczy pierwszej drużyny oceniam bardzo dobrze. Podchodzili do obowiązków profesjonalnie, grali o swoje dobro, chcieli się pokazać, to przekładało się na postawę całego zespołu. Pochwalić muszę także piłkarzy rezerw. Poczynili duże postępy. W kilku meczach musieli sobie radzić bez starszych kolegów, pokazali, że również wtedy potrafią wygrywać – klaruje nasz rozmówca.

 

źródło: SportSlaski.pl
autor: KB

Przeczytaj również