To będzie wojna! Jenel znów walczy z Rutą!

29.09.2018
Już dziś w Częstochowie odbędzie się gala DSF Kickboxing Challenge 17, podczas której Kamil Jenel stanie do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego. Jego rywalem będzie były mistrz Kamil Ruta.
dsfchallenge.com
Dokładnie rok temu Kamil Jenel zdobył pasy mistrzowskie DSF Kickboxing Challenge oraz Mistrza Polski PZKB pokonując po 5-rundowym pojedynku Kamila Rutę. Pierwsza runda była wyrównana, ale później w ringu dominował zawodnik z Rudy Ślaskiej. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że zwycięstwo należy się Jenelowi.

Od razu po walce Ruta zaczął domagać się rewanżu, mówiąc, że Jenel nie jest prawdziwym mistrzem i znokautuje go w pierwszej rundzie rewanżowego pojedynku. Na wszystkie zaczepki młodszego od siebie zawodnika "Lider" reagował bardzo spokojnie mówiąc tylko, że zafunduje mu miesięczny pobyt na OIOM-ie. Zawodnik Paco Team jest przed dzisiejszym pojedynkiem spokojny i pewny siebie. To nie może dziwić, gdyż jest zdecydowanie bardziej doświadczony od rywala i ma na koncie imponującą serię 12 wygranych z rzędu. Na DSF 14 w Warszawie pokonał Rosjanina Aleksandra Zakharova przyczyniając się do wygranej reprezentacji Polski, natomiast w czerwcu w Zabrzu obronił pas mistrzowski nokautując w 4 rundzie Eduarda Aleksanyana.

Po utracie pasa mistrzowskiego Kamil Ruta dwukrotnie stawał w ringu. Najpierw znokautował w 1 rundzie Dawida Mirkowskiego, natomiast w kwietniu w Warszawie pokonał Yohana Lidona przez decyzję, która była dość kontrowersyjna. Zawodnik warszawskiej Copacabany doczekał się rewanżowego pojedynku z Jenelem, ale w przypadku porażki kolejnej szansy z pewnością już nie dostanie.

Podczas dzisiejszej gali zobaczymy również mecz międzypaństwowy pomiędzy reprezentacjami Polski oraz Czech. Będzie to już drugie starcie tych ekip. W pierwszym lepsi okazali się nasi południowi sąsiedzi, którzy wygrali 3:2. Dziś jednak w polskiej ekipie mamy bardzo mocnych zawodników. W kadrze znaleźli się Mateusz Rajewski, Patryk Radoń, Adam Gielata, Paweł Biszczak oraz Dawid Mirkowski.

Ponadto na gali odbędą się dwie walki o pasy mistrzowskie. O tytuł mistrza PZKB w kategorii półciężkiej zmierzą się Norbert Anzorge oraz Jarosław Zawodni, natomiast o pas DSF Kickboxing Challenge w kategorii 65kg Róża Gumienna zawalczy z Cristina Caruso.

Gala DSF Kickboxing Challenge dostępna będzie za darmo na stronie dsflive.com. Początek o godzinie 18:30
źródło: SportSlaski.pl
autor: Michał Piwoński

Przeczytaj również