Tego w GieKSie jeszcze nie było. Ani jednego seniora!

02.10.2018
GKS Katowice zanotował najniższą średnią wieku wyjściowej "11" w tym sezonie. W podstawowym składzie nie było ani jednego piłkarza z rocznika 1986 lub starszego.
Łukasz Sobala/Press Focus
25,8 - tyle wynosiła średnia wieku wyjściowego składu GKS-u Katowice na mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. To efekt tego, że wykruszyła się grupa "seniorów". Przy Bukowej nie ma już Tomasza Midzierskiego, kontuzjowany jest Jakub Wawrzyniak, a świetnie broniący w Pucharze Polski Krzysztof Baran wygryzł Mariusza Pawełka. Grali za to młodzi - pełne 90 minut zanotował Tymoteusz Puchacz, a w drugiej połowie na boisku pojawili się Kacper Tabiś i Adrian Łyszczarz. Nie miało to jednak przełożenia na wynik, bo GieKSa kolejny raz przegrała w lidze.

Były jednak mecze, w których młodzi i seniorzy mieli istotny wpływ na wynik. Jednym z bohaterów efektownej wygranej Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wigrami Suwałki był Przemysław Płacheta. 20-letni zawodnik strzelił dwie pierwsze bramki, dzięki czemu może się cieszyć z pierwszych trafień w nowych barwach. Młody piłkarz niedawno wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i jeśli dalej będzie się tak prezentował - z pewnością go nie straci.

Premierowe trafienie w seniorskiej piłce zanotował Sebastian Olszewski. 17-latek strzelił gola dla Rozwoju Katowice na 1:0 w meczu z Górnikiem Łęczna. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a remis katowiczanom dał w ostatnich minutach... wspomniany Midzierski, samobójczym trafieniem.

W Odrze Opole z dobrej strony pokazał się Krzysztof Janus, który strzelił dwa z trzech goli dla swojego zespołu w spotkaniu z Garbarnią Kraków. 32-latek ma już w tym sezonie cztery bramki i razem z Ivanem Martinem jest najlepszym strzelcem ekipy z Oleskiej.

Najmłodsi w weekend byli Górnik Zabrze i Ruch Chorzów - 24,7. Najstarszy z kolei Piast Gliwice - średnia wieku wyjściowej "11" to 28 lat.

Klasyfikacja (średnia wieku wyjściowej "11", minuty młodzieżowców i starszych zawodników)

Klub                                                Średnia wieku Młodzi (20-) Starsi (32+) Różnica minut