Strzelanina z udziałem lidera, w Bielsku 2x3

03.04.2017
Lider z Jastrzębia rozbił ostatnią w tabeli Olimpię. Po trzy punkty sięgnęły także inne zespoły reprezentujące nasz region w III lidze - Rekord Bielsko-Biała, BKS Stal Bielsko-Biała, Pniówek Pawłowice Śląskie, Górnik II Zabrze. Punkt w ramach 20. kolejki wywalczył beniaminek z Turzy Śląskiej.

Mecz kolejki
Do Pawłowic zawitał wicelider rozgrywek. Ruch Zdzieszowice nie odniósł trzeciego w tym roku zwycięstwa i stracił kontakt z GKS-em 1962 Jastrzębie. Bramka rozstrzygający losy pojedynku padła w 45. minucie. Adam Krakowski uderzeniem zza pola karnego, przy odrobinie szczęścia w postaci rykoszetu, zwieńczył wówczas kontratak Pniówka. Sam mecz nie należał do porywających, sytuacji bramkowych było niewiele. Nieco więcej z gry mieli przyjezdni, którzy w doliczonym czasie rywalizacji mogli doprowadzić do remisu. Karol Wanat przegrał pojedynek sam na sam z Bartoszem Szelongiem.

Wydarzenie
Wynik 9:0 nie zdarza się często, a takim zakończył się pojedynek lidera z zespołem zamykającym stawkę. Podopieczni Jarosława Skrobacza prowadzili po pierwszej połowie z Olimpią Kowary 3:0. Wynik w 10. minucie otworzył Krzysztof Suchecki, który pośpieszył z dobitką po strzale Piotra Pacholskiego. Gola numer dwa zdobył w minucie 34. Daniel Szczepan. Napastnik GKS-u 1962 Jastrzębie strzałem głową pokonał Patryka Fiuta... po raz pierwszy i nie ostatni. 21-letni zawodnik zakończył mecz z dorobkiem czterech bramek. Dwie na swoim koncie zapisał Wojciech Caniboł, po jednej Farid Ali i Dawid Weis.

Niespodzianka?
Beniaminek z Turzy Śląskiej po 22 minutach rywalizacji z Miedzą II Legnica, wobec bardzo słabej postawy, przegrywał 0:2. Podopieczni Piotra Haudera po dwóch ciosach podnieśli się. Kontakt złapali jeszcze przed przerwą, Dariusz Pawlusiński wykończył celnym uderzeniem ponad 30-metrowy rajd z piłką. Przyjezdni wyrównali w nietuzinkowych okolicznościach. Arbiter w 53. minucie podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Dawid Hanzel, którego strzał Piotr Smołuch obronił, a następnie przy próbie dobitki faulował wykonawcę „jedenastki”. Tym razem Pawlusiński wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie stałego fragmentu... nie pomylił się.

Liczba kolejki
3 – Po pierwsze w tym roku trzy punkty sięgnęły zespoły z Bielska-Białej. Rekord pokonał przed własną publicznością 3:1 Górnika Wałbrzych. Łukasz Szędzielarz w końcówce meczu – 81. i 90. minuta – zdobył gole na wagę zwycięstwa. W końcówce rywalizacji futbolówkę do siatki skierowali także podopieczni Rafała Góraka. BKS pokonał 2:1 KS Polkowice po trafieniu Mariusza Sobali z minuty 86.