Sprawa rozwiązana. Jodłowiec zostaje przy Okrzei

18.01.2019

Saga transferowa z Tomaszem Jodłowcem dobiegła końca. Mimo zainteresowania ze strony m.in. Górnika Zabrze, doświadczony pomocnik wciąż będzie występował w Piaście Gliwice. 33-letni pomocnik został wypożyczony z Legii Warszawa do klubu z Okrzei do końca bieżącego sezonu.

Po raz pierwszy Jodłowiec trafił do Piasta w styczniu 2018 roku. Pomocnik od razu wskoczył do wyjściowego składu drużyny z Gliwic i najpierw wymiernie przyczynił się do jej utrzymania, by w minionej rundzie wskoczyć z nią do górnej ósemki. Do tej pory Jodłowiec rozegrał w Piaście 29 spotkań, w których zdobył 4 bramki i zaliczył 6 asyst. W swoim macierzystym klubie, Legii Warszawa, żywczanin nie otrzymałby zbyt wielu szans na grę i z tego powodu nie znalazł się w kadrze mistrza Polski na obóz w portugalskiej Troi.

W ostatnich dniach sporo mówiło się o zainteresowaniu 49-krotnym reprezentantem Polski ze strony Górnika Zabrze, ale pomocnik postanowił ponownie związać się umową z Piastem. Jodłowiec na pewno będzie występował przy Okrzei do końca tego sezonu.

 -  Rozmowy przebiegły w dobrej atmosferze. Cieszę się, że udało się dopiąć wszystkich formalności i zostaje na kolejne pół roku w Piaście. O wyborze zadecydował przede wszystkim ostatni rok, jaki spędziłem w Gliwicach. To był dobry okres, w którym wiele się wydarzyło, bo z sukcesem walczyłem z zespołem o utrzymanie, a teraz osiągamy dobre wyniki i w Piaście dzieje się dużo dobrego. Chcę zostać z drużyną do końca tego sezonu – przyznał piłkarz na łamach oficjalnej strony klubu z Gliwic.

Zawodnik w najbliższym czasie dołączy do nowego-starego zespołu, który aktualnie przebywa na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Już w niedzielę drużyna Piasta, już z Jodłowcem w składzie, wyleci na drugi obóz do tureckiej Antalyi.

źródło: własne/piast-gliwice.pl
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również