Sparing: Górnik - Śląsk 0-2

26.07.2008
Nic nas nie usprawiedliwia - kręcił głową Ryszard Wieczorek, szkoleniowiec zabrzan.
Najlepszym zawodnikiem w szeregach Górnika był Grzegorz Bonin, który do zespołu dołączył jako ostatni. Może to służyć za komentarz meczu kontrolnego ze Śląskiem. A szczególnie w pierwszej połowie było to ciekawe widowisko. Gole strzelali jednak tylko goście. Marek Gancarczyk wykorzystał sytuację sam na sam z Sebastianem Nowakiem. Dwie minuty później po akcji z Boninem, w słupek trafił Przemysław Pitry. Niewykorzystana sytuacja zemściła się. Fantastycznie z rzutu wolnego przymierzył Sebastian Mila. Pomocnik Śląska technicznym strzałem z 30 metrów podwyższył na 2-0. Kontaktowego gola mógł strzelić Bonin, lecz dobrym refleksem popisał się bramkarz z Wrocławia.

Graliśmy zdecydowanie źle! - nie krył rozczarowania Ryszard Wieczorek. -  Nie ma usprawiedliwienia, że jest bałagan w polskiej piłce. Do czwartku przygotowywaliśmy się pod jutrzejszy mecz z Bełchatowem, a  chłopcy sprawiali wrażenie bardziej zmęczonych od Śląska, który miał grać już dzisiaj. Przyda nam się taki zimny prysznic - dodał szkoleniowiec Górnika.

Na Roosevelta zagrał też Mariusz Pawelec. Lecz nie w obronie zabrzan, a Śląska do którego został sprzedany przez Górnik Łęczna. - Myślałem, że w najbliższym sezonie nadal będę graczem Górnika. Działacze z Łęcznej wybrali jednak ofertę z Wrocławia. Ryszard Tarasiewicz buduje ciekawą drużynę. Cieszę się, że tu jestem - zaznacza 22-latek, który w czwartek podpisał czteroletni kontrakt.

Dziś Pawelec grał tak jak zawsze twardo i ostro. Nie oszczędzał rywali, z którymi jeszcze niedawno siedział w jednej szatni. - Bardzo wiele nauczyłem się w Zabrzu, rozwinąłem. I mam nadzieję, że nadal będę robił kroki do przodu już w Śląsku. Dziś wygraliśmy i mam nadzieję, że taki poziom zaprezentujemy w lidze - kończy zadowolony Mariusz.


[b]Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0-2 (0-2)[/b]
0-1 - M. Gancarczyk, 17 min
0-2 - Mila, 34 min

[b]Górnik[/b]: Nowak (46. Vaclavik) - Pavlenda (46. Rivas), Hajto (46. Smirnovs), Danch (46. Bajić), Papeczkys (46. Magiera) - Bonin, Pazdan (78. Gancarczyk), Brzęczek (46. Kołodziej), Madejski (46. Malinowski) - Zahorski (65. Wodecki), Pitry (46. Markowsky).
Trener Ryszard Wieczorek.

[b]Śląsk[/b]: Kaczmarek (46'. Olszewski) - Celeban (61. Socha), Wójcik (61. Czap), Pokorny, Pawelec - Gancarczyk M. (61. Szewczuk), Górski (61. Wołczek), Mila (67. Tymiński), Gancarczyk J. (46. Ostrowski) - Sobociński (46. Łudziński), Sotirović.
Trener Ryszard Tarasiewicz.
autor: Sebastian Skierski

Przeczytaj również