Sparing: Cracovia - Polonia 2-0

26.07.2008
Bytomska Polonia nie sprostała bardziej zgranemu rywalowi w sparingu rozegranym dziś w Krakowie.
Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami Marka Motyki Polonia zagrała dwoma jedenastkami. Po pierwszych 45 minutach trener zmienił całą drużyną. Cracovia delegowała do gry siedemnastoosobową kadrę.

Mecz lepiej rozpoczęli krakowianie. Mocnym uderzeniem zza pola karnego Michała Peskovica pokonał Arkadiusz Baran. Drugą bramkę zdobył głową po rzucie rożnym Bartłomiej Dudzic. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki dla Polonii miał tuż przed przerwą Michał Zieliński. Piłka po jego strzale zamiast do siatki trafiła jednak w słupek.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Odnotować należy dobre okazje do zdobycia bramki Jakuba Zabłockiego, Roberta Wojsyka czy Huberta Robaszka. Również po rzucie wolnym wykonywanym przez Huberta Jaromina piłka minimalnie minęła słupek.

Spotkanie na stadionie MKS Cracovia podsumował kapitan drużyny – Jacek Trzeciak: Wynik zamazał trochę obraz gry. Było przecież całkiem znośnie. Nie byliśmy gorsi, a już na pewno nie o te dwie bramki. Czujemy się coraz lepiej i czekamy wreszcie na mecz o punkty. Skupiamy się dalej na przygotowaniach do sezonu. Oczywiście, że przez kolejne zamieszanie wokół rozgrywek jakiś nasz cykl przygotowań zostaje zaburzony. Staramy się jednak nie zwracać uwagi na to i skupiać się na naszej pracy.[b]


Cracovia Kraków - Polonia Bytom 2-0 (2-0)[/b]
1-0 - Baran, 4 min
2-0 - Dudzic, 31 min

[b]Cracovia[/b]: Cabaj – Kulig (61. Jeleń), Polczak, Milosević (61. Tupalski), Radwański – Szeliga, Baran (46. Kostrubała), Karwan (61.  Nowak), Wasiluk – Moskała, Dudzic (46. Kaszuba).
Trener Stefan Majewski.

[b]Polonia:[/b]
(I połowa): Peskovic – Hricko, Owczarek, Dziółka, Sokolenko – Grzyb, Trzeciak, Bazik, Wolański – Zieliński, Podstawek. (II połowa) - Kiełpin – Komorowski, Kamiński, Broniewicz, Klepczyński – Przybylski, Robaszek, Kral, Jaromin – Zabłocki, Wojsyk.
Trener Marek Motyka.
źródło: www.poloniabytom.com.pl
autor: Krzysztof Kubicki

Przeczytaj również