ŚLJ: Gwarek - Piast 3-0

16.10.2008
Mimo fatalnych warunków atmosferycznych, Gwarek Zabrze wykorzystując stałe fragmenty gry wypunktował Piasta Gliwice.
Początek spotkania należał do gospodarzy. Ich akcje były bardziej składne, a stałe fragmenty gry siały popłoch w defensywie gości. Po jednym z nich, piłka zagrana z rzutu rożnego trafiła do Roberta Mandrysza, a ten strzałem z okolic pola karnego nie dał szans Piotrowi Kobielskiemu.
Po stracie bramki Piast rzucił się do odrabiania strat. Najbliżej szczęścia był Mateusz Bodzioch, ale po jego próbie piłka minęła słupek Gwarka. Później gra wyrównała się, a padający deszcz dawał się we znaki piłkarzom obydwu jedenastek. Mieli oni problemy z kontrolą futbolówki, stąd szans bramkowych było jak na lekarstwo.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnej główki Piotra Łopucha. W odpowiedzi na bramkę Gwarka strzelał Maciej Gaweł. Po godzinie gry przy coraz mocniej padającym deszczu nastąpiło rozstrzygnięcie meczu. Najpierw potężnym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko bramki Piasta popisał się Tomasz Pożoga, a dwie minuty później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania. Kolejny rzut wolny i… kolejna bramka dla Gwarka. Po uderzeniu z ponad czterdziestu metrów piłka otarła się jeszcze o słupek i całkowicie zmyliła bezradnie interweniującego Kobielskiego.

Piast próbował jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki,ale po pięknym strzale Bodziocha bezbłędny okazał się Paweł Joniec. Gwarek umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli i jest jedynym zespołem, który w obecnym sezonie Śląskiej Ligi Juniorów nie zaznał jeszcze smaku porażki.

Wypowiedzi trenerów:

[b]Janusz Kowalski (trener Gwarka)[/b]: Biorąc pod uwagę fatalną pogodę, zobaczyliśmy niezłe widowisko. Piast postawił nam trudne warunki, jednak moi piłkarze stanęli na wysokości zadania.

[b]Krzysztof Szumski (trener Piasta)[/b]: Do naszej porażki przyczyniły się trzy stałe fragmenty gry. Przeciwnik opanował ten element do perfekcji. Mieliśmy też swoje sytuacje i uważam, że nie zaprezentowaliśmy się źle. Do końca sezonu jednak jeszcze wiele meczów i w "czubie" tabeli sporo może się zmienić.

[b]Gwarek Zabrze – Piast Gliwice 3-0 (1-0)[/b]

1-0 – Mandrysz, 9 min
2-0 – Pożoga, 61 min
3-0 – Pożoga, 63 min

[b]Gwarek[/b]: Joniec - Domoń (75. Rupa), Pożoga (72. Lukoszek), Napora (64. Marczyk), Łopuch - Granatyr, Pełka (46. Zyguła), Boczek, Mandrysz - Góra, Piergies.
Trener Janusz Kowalski.

[b]Piast[/b]: Kobielski – Pawletko (52.Gaweł), Bukowski (72. Niemiec), Orlicki, Przybylski – Mrożek (52. Niewiedział), Sopel, Mucha, Bodzioch – Blaszke, Winiarczyk.
Trener Krzysztof Szumski.

[b]Żółta kartka[/b]: Bukowski.
[b]Sędziował [/b]Marcin Lis (Katowice).
autor: Krzysztof Dębowski

Przeczytaj również