Nowe boiska w Chorzowie. "Arena" już tętni życiem

09.02.2022

W Chorzowie na przywitanie roku otwarto nowy, piłkarski obiekt. Już po kilku tygodniach działalności kryte boiska ze sztuczną nawierzchnią okazały się trafioną inwestycją.

Marcin Bulanda/PressFocus

O tym, że Chorzów piłką stoi nie trzeba nikogo przekonywać. Fani chorzowskiego Ruchu od lat domagają się budowy nowego stadionu dla 14-krotnych Mistrzów Polski. Nowoczesnego, pojemnego i godnego legendarnego klubu.Na Śląsku rośnie również zapotrzebowanie na obiekty przeznaczone dla sportu młodzieżowego i amatorskiego. Tu sprawy w swoje ręce wzięli prywatni inwestorzy. Przy ulicy Harcerskiej, obok kompleksu Szkoły Mistrzostwa Sportowego, powstały dwa w pełni kryte boiska do gry w piłkę nożną.

"Arena Chorzów" - bo taką nazwę nosi nowy obiekt - powstała przy współpracy z firmą InterHall, mającą doświadczenie przy budowie obiektów piłkarskich w Polsce i Europie. Firma InterHall od 2003 roku specjalizuje się w budownictwie obiektów sportowych i wybudowała wiele obiektów piłkarskich m.in. dla: Legii Warszawa, EscolaVarsovia – FC Barcelona, Wisły Płock, Cracovii Kraków, Sheffield Wednesday F.C., czy katowickiej Kopalni Futbolu.

Proces budowy trwał niespełna sześć miesięcy. "Pierwszą łopatę" wbito 10 czerwca 2021 roku. Wcześniej inwestorzy w ramach przetargu zakupili teren od miasta. Dziś mieszkańcy oraz młodzież uprawiająca piłkę nożną mogą cieszyć się dwoma boiskami o wymiarach 40x20 metrów, pokrytych sztuczną trawą certyfikowaną przez FIFA. Co ważne, obiekt poza zadaszeniem zimą oferuje również system ogrzewania. Do dyspozycji użytkowników pozostają szatnie z pełnym węzłem sanitarnym, poczekalnia z podglądem na halę oraz możliwością zakupu napojów i przekąsek, a specjalnie przygotowane miejsca parkingowe.

 O tym, że inwestycja trafia w zapotrzebowanie społeczne świadczy fakt, że po raptem kilku tygodniach od otwarcia, "Arena" tętni życiem niemal od rana do wieczora. Z boisk korzystają okoliczne szkółki piłkarskie, odbyły się już pierwsze turnieje, z gościnności nowego obiektu korzystali również trenerzy uczestniczący w kursie trenerskim Grassroots C. "Arena Chorzów" jest również otwarta dla indywidualnych klientów - o możliwość rezerwacji należy pytać z wykorzystaniem danych kontaktowych, znajdujących się na stronie internetowej obiektu.

autor: ŁM

Przeczytaj również