Śląskie kluby sięgają po reprezentantów młodzieżówki

09.07.2019

Piast Gliwice i Górnik Zabrze wzmacniają zespoły zawodnikami, którzy latem reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata U20. 

Łukasz Sobala/PressFocus

Mistrzowie Polski sięgają po napastnika, Dominika Steczyka. Napastnik, który 4 lata temu wyjechał z macierzystego GKS-u Katowice do akademii VfL Bochum od 1,5 roku występował w rezerwach niemieckiego 1 FC Nuernberg. Niemcy nie zamierzają skreślać 20-latka, na dowód czego podpisali z nim umowę ważną przez kolejne 3 lata. Doświadczenie w seniorskiej piłce reprezentant polskiej młodzieżówki ma jednak zbierać pod okiem Waldemara Fornalika. Steczyk, który na niedawno rozgrywanym Mundialu zdobył dla "Biało-Czerwonych" dwa gole będzie walczyć o miejsce w składzie z imponującym w ostatnich miesiącach formą Piotrem Parzyszkiem i wykupionym z hiszpańskiego Realu Murcia Danim Aquiną.

Wiele wskazuje na to, że na Śląsku wyląduje również David Kopacz. 20-latek miałby próbować wejść w buty Szymona Żurkowskiego, który sezon rozpocznie we włoskiej Fiorentinie. Według doniesień Super Expressu zawodnika VfB Stuttgart od podpisania umowy przy Roosevelta dzielą już tylko badania medyczne. Środkowy, ofensywny pomocnik ostatni rok spędził w Stuttgarcie, ale nie dostał szansy debiutu na boiskach Bundesligi,. Grał za to w rezerwach, rywalizujących na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Wcześniej futbolu uczył się w Borussi Dortmund, dla której - w roli skauta - pracował również obecny doradca zarządu Górnika do spraw sportowych, Artur Płatek.

autor: ŁM

Przeczytaj również