Skrzydłowy opuszcza Piasta. Obierze kurs na Kraków?

15.06.2019

Po czterech latach pobytu w Piaście Gliwice, umowy z klubem postanowił nie przedłużyć skrzydłowy Mateusz Mak. Pomocnik jest czwartym zawodnikiem, który opuszcza szeregi mistrza Polski w letniej przerwie.

Łukasz Laskowski/PressFocus

Mateusz Mak trafił do Piasta w 2015 roku z żegnającego się z Ekstraklasą GKS-u Bełchatów. Od tego czasu skrzydłowy rozegrał w gliwickiej drużynie 65 oficjalnych spotkań, w których strzelił dziesięć goli oraz zanotował osiem asyst. Już w pierwszym sezonie podczas pobytu przy Okrzei, 27-latek zajął z klubem drugie miejsce w Ekstraklasie, a sezon 2015/2016 był dla niego najlepszy pod względem indywidualnych statystyk (7 strzelonych goli w 25 spotkaniach).

W minionych rozgrywkach Mak świętował z Piastem wywalczenie historycznego mistrzostwa Polski, ale mimo tego sukcesu, zawodnik postanowił nie przedłużyć wygasającej umowy. W sezonie 2018/2019 pomocnik rozegrał w „niebiesko-czerwonych” barwach dwadzieścia spotkań, w których zapisał na swoim koncie po jednej bramce oraz asyście. Zawodnik spędził pełne 90 minut na placu gry jedynie w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu, a ostatni raz w wyjściowym składzie pojawił się w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej z Cracovią.

Według informacji portalu sport.pl, 27-latek ma podpisać kontrakt z Wisłą Kraków i dołączyć do swojego brata bliźniaka, który drużynę z Reymonta wzmocnił niecały miesiąc wcześniej. Bracia są wychowankami „Białej Gwiazdy”, a w trakcie swoich karier, wspólnie reprezentowali jeszcze barwy Ruchu Radzionków oraz GKS-u Bełchatów.

- Przychodząc do Piasta nie sądziłem, że wszystko tak się potoczy i zdobędę złoty oraz srebrny medal. W Gliwicach spędziłem wspaniały czas, poznałem świetnych ludzi, z którymi miałem okazję współpracować. Chętnie będę wracał do tego miasta zarówno myślami, jak i fizycznie. Piastowi życzę, aby dalej się rozwijał, bo ciężka praca przynosi efekty. Mówię tutaj nie tylko o zawodnikach i trenerach, ale również o pozostałych pracownikach, o których zbyt często się nie mówi. W tym miejscu chciałbym wszystkim podziękować. Jestem dumny, że mogłem reprezentować ten klub – przyznał Mak na łamach oficjalnej strony klubowej Piasta.

27-letni skrzydłowy jest czwartym zawodnikiem, który opuścił klub z Okrzei w letniej przerwie. Wcześniej Piast potwierdził odejście dwóch napastników – Pawła Tomczyka i Michala Papadopulosa oraz obrońcy Aleksandara Sedlara.

źródło: własne/piast-gliwice.eu
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również