Ruch od nowa? Kibice zawieszają współpracę z klubem

16.04.2019

Kibice "Niebieskich" działający pod szyldem stowarzyszenia "Wielki Ruch" wydali mocne oświadczenie w związku z wciąż pogarszającą się sytuacją 14-krotnych Mistrzów Polski. Deklarują wstrzymanie współpracy z klubem i podjęcie konsultacji dotyczących powołania nowego podmiotu sportowego.

Łukasz Laskowski/Press Focus

"Wielki Ruch" to stowarzyszenie kibiców. do którego należy dziś prawie tysiąc osób. To spora grupa, która od kilkunastu tygodni coraz mocniej rośnie w siłę. Na początku kwietnia przedstawiciele WR i klubu poinformowali, że zawarli umowę o oficjalnej współpracy, dziś relacje między podmiotami zostały tymczasem zawieszone. - Od dziś jako Stowarzyszenie zawieszamy jakiekolwiek wspólne działania z klubem. W najbliższym czasie podejmiemy konsultacje prawne dotyczące powołania nowego podmiotu sportowego będącym kontynuatorem tradycji 14 krotnego mistrza Polski - piszą kibice w swoim oświadczeniu.

Fani "Niebieskich" zwracają się do akcjonariuszy Ruchu mając długą i uzasadnioną listę zarzutów wobec klubowych działaczy, którzy swoimi decyzjami przyczynili się do stanu, w którym Ruch trzeci raz z rzędu znalazł się na krawędzi spadku z ligi. - Zwracamy się do Was w najtrudniejszym momencie w historii naszego Klubu z apelem o podjęcie dyskusji i wdrożenie pilnych działań, które być może pomogą zawrócić Ruch znad przepaści. Ostatnie miesiące to praca niekompetentnych współpracowników, nieudolność w podejmowaniu decyzji zarządu i być może chęć zbyt szybkiego odzyskania zasobów finansowych. To spowodowało, że Ruch lada chwila znajdzie się z długami na IV poziomie rozrywkowym. W miejscu, gdzie mógł znaleźć się bez bagażu długów kilka lat temu - wskazują kibice z "Wielkiego Ruchu".

Kibice chcą się spotkać z Radą Nadzorczą Ruchu i Prezydentem Chorzowa. Spotkanie ma mieć charakter otwarty, również dla przedstawicieli mediów. Fani żądają rozliczenia osób odpowiedzialnych ich zdaniem za kolejny kryzys "Niebieskich". - Lista osób, które ponoszą pełną odpowiedzialność za upadek Ruchu Chorzów jest tak długa, że nie jesteśmy w stanie tych osób wymienić. Naszym zdaniem, bojkot meczów Niebieskich obecnym udziałowcom byłby tylko na rękę i zamiast zamierzonego celu, stałby się dobrą wymówką. Dlatego apelujemy do kibiców Niebieskich abyście się teraz od Ruchu nie odwracali, bo Ruch to My - kończą swoje oświadczenie kibice.

autor: SportSlaski.pl/WielkiRuch

Przeczytaj również