Ruch dmucha na zimne. Mecz przyjaźni przełożony

09.10.2018

Mecz przyjaźni pomiędzy Elaną Toruń a Ruchem Chorzów przełożony na nowy termin. Głównym powodem takiej decyzji jest powołanie Mateusza Bogusza do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Marcin Bulanda/PressFocus

"Niebiescy" czekają jeszcze na oficjalny komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, potwierdzający przełożenie sobotniego starcia z Elaną w Toruniu, ale sama sprawa jest już przesądzona. Na wniosek chorzowian - w związku z powołaniem Mateusza Bogusza do kadry U19 - termin starcia 14. serii II-ligowego sezonu zostanie zmieniony. Najprawdopodobniej na 7 listopada.

To dobra wiadomość dla... obu zespołów. Ruch w najbliższą sobotę jechałby do Torunia mocno osłabiony. Poza wspomnianym Boguszem do pauzowania zmuszeni byliby bowiem także "wykartkowani" w starciu z Resovią Mateusz Bartolewski i Michał Walski. Elana liczy z kolei na to, że uda się jeszcze przekonać wojewodę kujawsko-pomorskiego do zmiany decyzji o zamknięciu trybun na starcie z "Niebieskimi". Mikołaj Bogdanowicz zdecydował bowiem, że zamknięcie stadionu dla publiczności będzie karą za zachowanie widzów podczas wrześniowego spotkania z łódzkim Widzewem. Zarząd beniaminka II ligi wciąż dokłada starań, by przekonać wojewodę do zmiany postanowienia.

autor: ŁM

Przeczytaj również