Rekordy Rekordu! Punktów jeszcze nie stracili

23.04.2018
Zakończyła się zasadnicza część rywalizacji w Futsal Ekstraklasie. Stawce przewodzi Rekord Bielsko-Biała, który po 22 meczach na swoim koncie ma 22 zwycięstwa! "Rekordziści" bronią wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego. 

Podopieczni Andrzeja Szłapy w niedzielę rozegrali ostatni mecz fazy zasadniczej. Przed własną publicznością podejmowali zamykającą stawkę drużynę z Wieliczki. Pokonali outsidera 5:1, tym samym odnieśli 22 ligowe zwycięstwo w sezonie. Pobił zatem Rekord dwa rekordy. Jako pierwszy zespół wygrał 22 kolejne spotkania ekstraklasowe. Cleareks Chorzów w sezonie 2001/2002 również pokonał wszystkich rywali w obu rundach, ale liga była wówczas mniej liczna, gdyż grało w niej 11 drużyn.

Rekord numer dwa dotyczy stosunku bramkowego. W sezonie 2000/2001 drużyna z Chorzowa zdobyła 179 goli, straciła 68, co przełożyło się na dodatnią różnicę 111 trafień. ”Biało-zieloni” po meczu z Solnym Miastem mają na swoim koncie 155 akcji sfinalizowanych, także 43 bramki stracone. Dysponują zatem różnicą 112 goli!

Po 22. meczach stawka ligowa została podzielona na grupy mistrzowską i spadkową, a punkty zdobyte przez poszczególne zespoły na pół. Rekord z „zapasem” przystąpi do obrony mistrzostwa. Drużyna z Cygańskiego Lasu ma na swoim koncie 33 "oczka", o dziewięć więcej od zajmującej drugie miejsce Gatty Zduńska Wola.

Przed uczestnikami Futsal Ekstraklasy przerwa w rozgrywkach, podczas której dojdzie do rywalizacji o Puchar Polski. W Opolu odbędzie się w najbliższy weekendu Final Four. W roli faworyta do zmagań przestąpi... Rekord. Bielszczanie zagrają w półfinale z I-ligową Persą MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski. W drugiej parze los skojarzył reprezentantów najwyższego szczebla - Red Dragons Pniewy i MOKS Słoneczny Stok Białystok.


źródło: bts.rekord.com.pl/własne
autor: KB

Przeczytaj również