Rekord ratuje honor śląskich ekip

15.03.2016
Dziewiętnasta kolejka Futsal Ekstraklasy była fatalna dla śląskich ekip. Jedynie Rekord Bielsko-Biała powiększył swój dorobek i jest coraz bliżej lidera, Gatty Active Zduńska Wola. Pozostałe drużyny przegrały swoje mecze, co znajduje odzwierciedlenie w tabeli.
bts.rekord.com.pl
Coraz więcej wskazuje na to, że spadek z FE może być wewnętrzną sprawą śląskich drużyn. Po 19 kolejce wiadomo już na pewno, że z elitą żegna się Gwiazda. Rudzianie przegrali w Chojnicach z miejscowym Red Devils 6:2 i nawet czysto matematycznych szans nie mają na utrzymanie. Coraz trudniejsza sytuacja także w Katowicach i Chorzowie. Akademicy przegrali na własnym terenie z Rekordem Bielsko-Biała 1:6. Tylko w nieco lepszej sytuacji jest jedna z najbardziej zasłużonych ekip w naszym futsalu – Clearex. Chorzowianie są na miejscu barażowym, a w miniony weekend przegrali bardzo ważne spotkanie „o 6 punktów” w Głogowie 1:0. Bramkę stracili już w piątej minucie meczu, po … samobójczym strzale.
 
Przegrały także dwie gliwickie ekipy, które jeszcze jakiś czas temu mogły poważnie myśleć o grze w najlepszej czwórce. Teraz już jednak te plany trzeba odłożyć na przyszły sezon, a w przypadku GAF Omega nie można nawet być jeszcze pewnym utrzymania. Drużyna ta przegrała na własnym terenie z Red Dragons Pniewy 2:4, decydujące bramki tracąc w końcówce spotkania. Bramki dla gospodarzy zdobywali obcokrajowcy: Joao Baptista i Maksym Pautiak. Nbit z kolei uległ w Szczecinie miejscowej Pogoni 4:1, a gliwiczan pogrążył Mateusz Jakubiak – strzelec wszystkich goli dla gospodarzy.
 
Wygrał jedynie Rekord, który wobec porażki lidera w Toruniu jest coraz bliżej pierwszego miejsca. Obecnie Gatta ma dwa punkty przewagi nad bielszczanami, z kolei trzecia Pogoń traci do ekipy z Bielska-Białej dwa kolejne „oczka”. Między tymi drużynami rozstrzygnie się pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Drużynom pozostały jeszcze do rozegrania po trzy mecze.
 
19 kolejka Futsal Ekstraklasy:


Pogoń ’04 Szczecin – Nbit Gliwice 4:1
 
KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Clearex Chorzów 1:0
 
AZS UŚ Katowice – Rekord Bielsko-Biała 1:6
 
Red Devils Chojnice – Gwiazda Ruda Śląska 6:2
 
GAF Omega Gliwice – Red Dragons Pniewy 2:4
 
FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola 2:1
 
 

Przeczytaj również