Rekord bliżej finału Halowego Pucharu Polski

09.03.2015
Bardzo dobre otwarcie meczu z Gwiazdą Ruda Śląska miało główny wpływ na udany występ bielszczan i wykonany pierwszy krok w kierunku finałowego turnieju Halowego Pucharu Polski.
srsgwiazda.pl
Już po pięciu minutach mistrzowie Polski wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę w rywalizacji z Gwiazdą. Gole dla bielszczan zdobywali Rafał Franz i Dmytro Kameko. Gospodarze odpowiedzieli w 13. minucie, ale natychmiastowa riposta Artura Popławskiego wprowadziła spokój w szeregi ekipy z Cygańskiego Lasu. Wynik nie zmieniał się aż do końcówki potyczki. W 36. minucie Szymon Łuszczek pokonał Krystiana Brzenka. Nerwowo jednak nie było. W 38. minucie gol Radka Polaska przesądził o wygranej Rekordu 4-2 i wywalczenia całkiem dobrej zaliczki na terenie przeciwnika.

Wiele wskazuje więc na to, że rewanż w Bielsku-Białej będzie tylko formalnością i „rekordziści” staną przed szansą walki o Halowy Puchar Polski w roku 2015.

Gwiazda Ruda Śląska – Rekord Bielsko-Biała 2-4 (1-3)
0-1 Franz, 2 min.
0-2 Kameko, 5 min.
1-2 Działach, 13 min.
1-3 Popławski, 16 min.
2-3 Łuszczek, 36 min.
2-4 Polasek, 38 min.

Gwiazda: Waszka – Siadul, Łuszczek, Białek, Działach, Bańczyk, Piasecki, Hewlik, Kidanow, Pękala, Szachnitowski, Krajanowski.

Rekord: Brzenk – Janovsky, Popławski, Polasek, Franz, Kameko, Szymura, Mentel, Kmiecik, Łysoń, Dudzik, Szłapa.