Radolsky przy kadrze Słowacji

04.08.2008
Szkoleniowiec Ruchu Chorzów pomoże rodakom rozpracować reprezentację Polski.
Duszan Radolsky został konsultantem Vladimira Weissa. Nowy selekcjoner reprezentacji Słowacji liczy, że trener Ruchu Chorzów pomoże mu rozpracować reprezentację Polski przed bezpośrednimi meczami obu drużyn w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Świata. - Selekcjoner ma swoich asystentów, lecz ponadto funkcjonuje w naszej ojczyźnie "grupa wsparcia", która ma swoimi sugestiami dzielić sie z Weissem. Ja jestem uznawany za fachowca od polskiej piłki - mówi Radolsky, który nim prowadził "Niebieskich", był szkoleniowiec Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

Radolsky będzie także przedstawiał raport na temat poczynań Słowaków grających w polskie lidze i będących zarazem w orbicie zainteresowań kadry. - Dotąd dzwoniono do mnie i pytano jedynie o Jana Muchę z Legii Warszawa. Dzieliłem się po prostu swoimi spostrzeżeniami. I tak ma wyglądać moja współpraca z Vladimirem Weissem. Nie będę nigdzie wyjeżdżał. Nadal będę koncentrował się w stu procentach na Ruchu - zapewnia słowacki trener.

"Grupa wsparcia"  selekcjonera za naszą południową granicą składa się również ze szkoleniowców pracujących w innych krajach, jak również doktora, czy byłego zawodnika. - Myślę, że to całkiem dobry model w czasach, kiedy o wynikach na boisku decydują często detale - dodaje Radolsky.
autor: Krzysztof Kubicki

Przeczytaj również