Przed Ligą Mistrzów - wzmocnienia i solidni sparingpartnerzy

24.07.2017
17 lipca mistrzowie Polski z Bielska-Białej rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Rekord pod koniec sierpnia przystąpi do rywalizacji w ramach futsalowej Ligi Mistrzów. Turniej preeliminacyjny UEFA Futsal Cup odbędzie się w Kopenhadze. W zespole z Cygańskiego Lasu doszło do kilku zmian personalnych.  
Zmiany kadrowe
W szeregach mistrzów Polski doszło do kilku roszad. Rekord zakontraktował dwóch zawodników, obaj powinni stanowić solidne wzmocnienie zespołu. Dwuletni kontrakt z bielskim klubem podpisał Michał Kubik. Reprezentant Polski w poprzednim sezonie grał dla Pogoni '04 Szczecin. Drużynę Andrzeja Szłapy zasilił także Czech Michał Seider, który dwa minione sezony spędził w ekipie „etatowego” mistrza Węgier – Raba ETO Gyor.
 
Z "rekordzistami" rozstali się Radek Polasek, który spędził w klubie osiem lat oraz Roman Vakhula. Ukrainiec od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy beniaminka Futsal Ekstraklasy - Lex Kancelarii Słomniki. "Czasowy" ubytek to wypożyczenie 20-letniego Igora Borowicza do I-ligowego Orła Futsal Jelcz-Laskowice. 
 
Ponadto działacze Rekordu doszli do porozumienia z zawodnikami, którym kończyły się kontrakty. Nowe umowy parafowali: Paweł Budniak, Artur Popławski, Bartłomiej Nawrat, Oleksandr Bondar i Rafał Franz. Prolongowano także umowy wiążące z Rekordem: Łukasza Biela, Michała Kałużę, Michała Marka oraz Jana Janovskiego
 
Przed Ligą Mistrzów
W Nyonie odbyło się losowanie preeliminacji UEFA Futsal Cup. Rekord trafił do w grupy G, w której rywalizował będzie z mistrzem Danii - Kobenhavn Futsal, mistrzem Grecji - Doukas SAC oraz nieznany jeszcze triumfator rozgrywek ligowych w Irlandii Północnej. Turniej, z którego awans do fazy głównej uzyska tylko zwycięzca, odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia.
 
Jeśli "biało-zieloni" sprostają zadaniu, to w dalszym etapie zmagań futsalowej Ligi Mistrzów zagrają w grupie numer 6. Między 10 a 15 października zmierzą się ze Slovanem Bratysława (mistrz Słowacji), Georgians (mistrz Gruzji) oraz zwycięzcą preeliminacji w grupie H, w której są mistrzowie Norwegii, Bułgarii, Holandii i Szkocji.
 
Już w treningu
17 lipca "Rekordziści" rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W premierowym treningu wzięło udział czternastu graczy. W tym gronie znaleźli się zawodnicy przez Rekord pozyskani oraz borykający się pod koniec poprzedniego sezonu z kontuzją Oleksandr Bondar.  – Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony z pierwszego spotkania z zawodnikami po wakacjach. Wszyscy głodni gry wrócili do treningów. Widać, że ta półtoramiesięczna przerwa była odpowiednio długa dla nas. Cieszy fakt, że wszyscy powrócili zdrowi i prezentują w treningu dobrą formę. Trenuj z nami nasi nowi zawodnicy - Michał Kubik i Michal Seidler. Jakie wrażenie na mnie zrobili? Powiem tak, niczym mnie nie zaskoczyli. Doskonale wiem jaki poziom prezentują – powiedział po inauguracji trener Szłapa. 
 
"Rekordziści" mają za sobą tydzień treningów na własnym obiekcie, dzisiaj udadzą się na obóz w Brennej, na zakończenie którego zagrają kontrolnie z Lex Kancelarią Słomniki. Potem mistrz Polski zmierzy się z czeskimi drużynami: Ocelem Trzyniec oraz ERA-Packiem Chrudim (mistrz Czech). Do tej potyczki dojdzie na kilka dni przed turniejem preeliminacjnym UEFA Futsal Cup. - Mamy zaplanowane sparingi z naprawdę silnymi drużynami. Era-Pack Chrudim oraz Ocel Trzyniec to mocne zespoły. W planach mamy również towarzyski mecz z naszymi III-ligowcami na dużym boisku. Chcemy dobrze przygotować się do startu w futsalowej Lidze Mistrzów  – podkreślił Szłapa. 
 
W trakcie przygotowań do rozgrywek ligowych, po turnieju preeliminacyjnym UEFA Futsal Cup, bielski zespół weźmie udział w trzeciej edycji prestiżowego turnieju „Futsal Masters”. Zmagania w hali Orbita we Wrocławiu rozpoczną się 31 sierpnia, zakończą 3 września. Do Polski zawitają słynna Barcelona oraz włoskie Napoli. Stawkę ekip zagranicznych uzupełnią: Era-Pack Chrudim, fiński Ilves Tampere oraz ukraiński Sokół. Ponadto we Wrocławiu pojawią się inne polskie drużyny: Lex Kancelaria Słomniki oraz Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Poniżej materiał video z pierwszego treningu "rekordzistów".
źródło: własne/SportoweBeskidy.pl
autor: KB

Przeczytaj również