(Prawie) wszyscy grają dalej

10.01.2016
Niemal w komplecie przebrnęły przez 1/16 Halowego Pucharu Polski nasze drużyny futsalowe. Odpadł jedynie Nbit Gliwice, który przegrał w Tychach z miejscowym GKS-em. Dwie drużyny w kolejnej rundzie ma natomiast Ruda Śląska.
srsgwiazda.pl
Z jedną stratą województwo śląskie na szczeblu 1/16 HPP musiało się liczyć. W Tychach doszło bowiem do derbowego pojedynku; GKS kontra Nbit Gliwice. Spotkanie zapowiadało się tym ciekawiej, gdyż obie ekipy w rozgrywkach ligowych spisują się bardzo dobrze. Tyle, że gospodarze na szczeblu pierwszej ligi. W konfrontacji z przedstawicielem Futsal Ekstraklasy też jednak sobie poradzili. Pokonali gliwiczan po dogrywce 3:2.

Jeszcze większy horror zafundowali kibicom gracze Gwiazdy. Rudzianie już pod wodzą nowego trenera, Adama Krygera pokonali na wyjeździe Heiro Rzeszów, drużynę która w tym sezonie niespodziewanie nadaje ton pierwszoligowym rozgrywkom. Gwiazda nie miała więc łatwego zadania, a najlepiej pokazuje to wynik. Rudzianie wygrali po ... 12 seriach rzutów karnych. W meczu był remis 2:2, a rudzianie uratowali go w ostatniej minucie.

Do kolejnej rundy przebrnęła również druga ekipa z Rudy Śląskiej, GSM Nasz Dom. Ekipa, w której nie brakuje znanych nazwisk, które już zakończyły profesjonalne granie na parkiecie, od kilku lat specjalizuje się w Pucharze Polski. Swego czasu przegrała minimalnie z Wisłą Krakbet Kraków. Teraz pokonała pewnie 10:3 pierwszoligowy Cuprum Polkowice.

Awans wywalczyły także ekipy GAF Omega Gliwice (wygrana 13:4 w Warszawie), AZS UŚ Katowice (pokonali 5:4 Ekom Futsal Nowiny), Rekord Bielsko-Biała (zwyciężyli Akademików z Krakowa 9:2), Clearex Chorzów (wygrali 5:3 w Jelczu - Laskowicach). W kolejnej rundzie, w pierwszy weekend lutego, nasze drużyny będą rywalizować w następujących parach:

Helios Białystok - GAF Omega Gliwice

GKS Tychy - Clearex Chorzów

GSM Nasz Dom Ruda Śląska - KGHM Euromaster Chrobry Głogów

Solne Miasto Wieliczka - AZS UŚ Katowice

Gwiazda Ruda Śląska - Rekord Bielsko-Biała

Przeczytaj również