Pomocnik Odry blisko Katowic. Kuszą również Tanżynę

17.01.2019

GKS Katowice jest blisko pozyskania czeskiego pomocnika, Jakuba Habusty. Pomocnik Odry Opole wkrótce może trafić na Bukową.

Rafał Rusek/PressFocus

25-letni pomocnik może trafić do Katowic na zasadzie transferu definitywnego. Oba kluby osiągnęły już wstępne porozumienie co do jego przeprowadzenia, ale sam zawodnik ma również brać pod uwagę do rodzimej ekstraklasy. Habusta, który trafił do Opola 1,5 roku był podstawowym zawodnikiem ekipy trenera Mariusza Rumaka. Jesienią wystąpił w 18 ligowych meczach, tylko raz pojawiając się na boisku z ławki rezerwowych. W sumie defensywny pomocnik zagrał dla Odry 47 spotkań o punkty, zdobywając 4 gole i notując jedną asystę. W swojej karierze grał również dla Sigmy Ołomuniec, ma za sobą również regularne występy w czeskich kadrach młodzieżowych.

Przy Bukowej chętnie widzieliby również Daniela Tanżynę. "GieKSa" szuka konkretnych wzmocnień na pozycji środkowego obrońcę, a 29-latek, któremu za pół roku kończy się umowa przy Edukacji jest łakomym kąskiem. Zawodnik dostał już ofertę z Katowic, ale zainteresowanie jego usługami wykazuje również ekstraklasowy Śląsk Wrocław, niewykluczone zaś, ze sam piłkarz ostatecznie zdecyduje się na pozostanie w Tychach.

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również