Polonia - Zagłębie 0-1

17.08.2008
Piłkarze Zagłębia odnieśli drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Sosnowiczanie w strugach ulewnego deszczu pokonali w Słubicach tamtejszą Polonię 1:0. Bohaterem meczu był Adrian Pajączkowski, strzelec zwycięskiej bramki dla zespołu Piotra Pierścionka.

W pierwszej połowie więcej szans na objęcie prowadzenia mieli goście. Dwukrotnie po stałych fragmentach gry (rzut rożny i rzut wolny) piłka lądowała na poprzeczce sosnowieckiej bramki. W obu przypadkach swojej szansy szukał Ireneusz Marcinkowski, były gracz Polonii Bytom.

Zagłębie najlepszą okazję bramkową w tej połowie zmarnowało w 7 minucie. Po podaniu Piotra Wolnego w dobrej sytuacji znalazł się Rafał Bałecki, ale z kilku metrów przestrzelił.
Po przerwie na boisku wyraźnie dominowało już Zagłębie. Bliski strzelania gola był dwukrotnie Krzysztof Myśliwy, ale zabrakło mu kilku centymetrów, aby wepchnąć piłkę do siatki. Sztuka ta udała się dopiero w 63 minucie meczu Adrianowi Pajączkowskiemu. Artur Błażejewski dokładnie dograł ze środka boiska do rozpędzonego skrzydłowego Zagłębia, a ten precyzyjnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi gości.

- Artur obsłużył mnie świetnym podaniem, udało mi się zgubić goniącego mnie rywala i oddać celny strzał. Jak na razie specjalizuję się w bramkach zdobywanych na wyjeździe, ale liczę, że niebawem przyjdzie czas na trafienie na Stadionie Ludowym. Najważniejsze w tym wszystkim, że znów wracamy do domu z kompletem punktów – powiedział po meczu pomocnik Zagłębia.

W 79 minucie drugiego gola mógł zdobyć Arkadiusz Kłoda. Z rzutu wolnego zacentrował Dawid Bartos, ale strzał środkowego pomocnika minimalnie minął celu.
W końcówce do szturmu przystąpili miejscowi, ale ich chaotyczne ataki nie przyniosły zmiany rezultatu. Było to trzecie zwycięstwo Zagłębia w tym sezonie, zarazem drugie odniesione na wyjeździe. Sosnowiczanie są jednym oprócz lidera rozgrywek, Unii Janikowo zespołem, który jeszcze nie przegrał w grupie zachodniej drugiej ligi.

[b]Polonia Słubice – Zagłębie Sosnowiec 0-1 (0-0)
[/b]0-1 - Pajączkowski, 63 min.

[b]Polonia:[/b] Łopusiewicz – Jakubczak, Żukowski (43. Bączyk), Adrian Kochanek, Marcinkowski (67. Budzałek) – Timoszyk, Janus, Dereżyński, Feliński – Miły (58.Lilo), Kosman
Trener Grzegorz Kapica

[b]Zagłębie:[/b] Gostomski – Bartos, Marek, Białek, Łuczywek – Wolny, Kłoda, Błażejewski (84. Niedzielski), Pajączkowski – Myśliwy (76. Berliński), Bałecki (60. Smolec).