Polonia patrzy perspektywicznie i przygotowuje się do ligi. Za tydzień start

01.08.2021

Już tylko tydzień został do inauguracji sezonu na szczeblu III Ligi. Faworytem w opinii wielu ekspertów jest Polonia Bytom, która nie dość, że wzmocniła skład, to jeszcze zrobiła to stosunkowo szybko. Nie znaczy to jednak, że w ostatnich dniach przed ligą w Bytomiu nic się już nie dzieje.

Krzysztof Porebski/ PressFocus

Polonia Bytom sparingowe granie zakończyła przyjacielskim meczem – wszak fanów obu drużyn łączy kibicowska zgoda – z Góralem Żywiec, ale na boisku sentymentów nie było. Polonia rozgromiła niżej notowanego rywala 6:1. Spotkaniem tym oficjalnie pożegnał się z Polonią Marcin Lachowski, który tym samym kończy długoletni i bogaty rozdział swojej kariery związany z niebiesko-czerwonymi.

Polonia w pierwszej połowie pojedynku z beniaminkiem czwartej ligi miała problemy, które towarzyszyły drużynie trenera Kamila Rakoczego jeszcze w poprzednim sezonie. Chodzi o skuteczność. Jedyne trafienie w pierwszej połowie miało miejsce w 42. minucie. Bardzo dobrą piłkę prostopadłą zagrał Kordian Górka, a Grzegorz Ochwat z wielkim spokojem umieścił piłkę w siatce w sytuacji sam na sam. Po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał. Dwie bramki w krótkim odstępie czasu zdobył Patryk Stefański, dublet zaliczył także Damian Celuch, a „ostatnie” trafienie w barwach Polonii zaliczył Lachowski.

W meczu zagrali pozyskani tego lata Marek Krotofil, Konrad Andrzejczak i Daniel Iwanek. - Jestem pod wrażeniem, jak wszystko w klubie funkcjonuje. Treningi są na wysokim poziomie i atmosfera jest bardzo dobra. Niezmiernie cieszę się, że trafiłem do Polonii, bo są tutaj doskonałe warunki do rozwoju – mówi Andrzejczak, który debiutował w barwach Polonii we wcześniejszym meczu sparingowym z Hutnikiem. Bytomianie ten mecz z drugoligowcem zremisowali 1:1.

W ostatnim przed ligą sparingu pokazali się również najmłodsi w kadrze Polonii - Mateusz Anklewicz i Łukasz Piontek. Duet wychowanków Polonii Bytom z rocznika 2005, który wiosną zdążył zadebiutować w pierwszej drużynie w meczach o punkty, w ostatnich dniach podpisał swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z Polonią na trzy lata. Podobne decyzje podjęto w stosunku do innego młodego piłkarza. 17-letni Kamil Wójcik również podpisał profesjonalny kontrakt z Polonią. On podczas minionego sezonu spędził na boisku łącznie 150 minut w trakcie siedmiu występów ligowych.

Z Polonią rozstają się natomiast Leon Fulianty i Kajetan Frankowski. Ten drugi dobrze wprowadził się do drużyny Polonii jesienią ubiegłego roku, a łącznie zagrał jedenaście meczów, ale całą wiosnę stracił z powodu kontuzji. Teraz trafił na zasadzie transferu definitywnego do Lechii Zielona Góra, ale Polonia zachowała możliwość powrotu tego zawodnika. Fulianty, wychowanek Polonii Bytom, w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy Pniówka Pawłowice.

Polonia pierwszy mecz o punkty zagra w niedzielę. Rywalem będzie Miedź Legnica, a konkretnie rezerwy tego klubu. Spotkanie to zostanie rozegrane na wyjeździe. Tydzień później bytomianie będą podejmować Wartę Gorzów Wielkopolski. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z okresu przygotowawczego, wszyscy świetnie się czujemy. Myślę, że jesteśmy przygotowani na ligę – powiedział Dawid Krzemień w rozmowie z telewizją klubową Polonii Bytom.