Polonia - Dukla po latach

16.06.2015
Dokładnie 18 czerwca swój jubileusz 70-lecia świętuje gliwicki Piast, to jednak nie jedyny śląski klub, który podczas najbliższego weekendu będzie miał swoje święto.
bytomski.pl
Na najbliższą sobotę oraz niedzielę zaplanowane są bowiem uroczyste obchody 95-lecia innego zespołu o niebiesko-czerwonych barwach – bytomskiej Polonii.

Klub z ulicy Olimpijskiej powstał co prawda zimą 1920 roku (dokładnie 04 stycznia), lecz dopiero teraz odbędzie się stosowne wydarzenie upamiętniające tamte, zamierzchłe czasy.

W planie bytomskich obchodów jest między innymi turniej dla dzieci, piknik rodzinny, turniej footgolfa oraz zwieńczający cały event mecz pokazowy Polonii z Duklą Praga.
Dlaczego akurat z tym klubem? Otóż wiele lat temu, gdy „Poloniści” święcili tryumfy nie tylko w kraju, ale i za granicą to właśnie ten, czechosłowacki wtedy zespół, uległ bytomianom w finale Pucharu Ameryki.

Wygrana w tej prestiżowej imprezie, a także wcześniejsze zwycięstwo w Pucharze Intertoto po dziś dzień pozostają jednymi z najbardziej prestiżowych tryumfów polskich zespołów w piłce klubowej.

Powspominać tamte piękne chwilę będzie można 20 czerwca o godzinie 19:00 na Stadionie im. Edwarda Szymkowiaka, kiedy to niebiesko-czerwoni oraz praska Dukla ponownie staną naprzeciwko siebie, by zmierzyć swe siły na zielonej murawie.
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również