Polonia czeka na rywala. Kluczowy mecz zagra w Bytomiu

22.05.2019

Polonia Bytom w weekend zapewniła sobie zwycięstwo w swojej grupie IV-ligowych rozgrywek. Nie jest jeszcze jasne z kim zagra o awans do III ligi, wiadomo za to, że losowanie gospodarzy barażowych meczów potoczyło się po myśli ekipy trenera Marcina Domagały.

Anna Szłapa/Polonia Bytom

W minioną niedzielę Polonia drugi raz w sezonie okazała się lepsza od bytomskich Szombierek, derbową wygraną pieczętując zwycięstwo w I grupie IV ligi. Spotkanie obserwowane przez sporą grupę fanów z Bytomia rozpoczęło się po myśli "Zielonych", którzy za sprawą kapitalnej bramki Tomasza Rybaka otworzyli wynik, Gospodarze mogli zresztą szybko poprawić rezultat, ale po uderzeniu Mateusza Morysa piłka trafiła w słupek bramki Macieja Wierzbickiego. Gole strzelali już tylko poloniści. Najpierw do remisu doprowadził Marcin Lachowski, a tuż przed przerwą prowadzenie liderowi dał Patryk Stefański. W drugiej połowy Polonia dobiła lokalnego rywala trafieniami Lachowskiego i Piotra Makowskiego, nie pozostawiając wątpliwości co do tego kto w tym sezonie zasłużył na zwycięstwo w całych rozgrywkach.

Polonia spokojnie może szykować się do barażowego dwumeczu, czekając na to który z przedstawicieli drugiej grupy rzuci jej rękawicę. O miejsce w barażu walczy aż pięć zespołów. Na 4 kolejki przed zakończeniem rozgrywek pierwszy jest LKS Czaniec, ale tylko punkt za nim plasuje się LKS Bełk, dwa oczka do lidera traci Drzewiarz Jasienica, a trzy Kuźnia Ustroń. O wygraniu ligi może myśleć również drużyna rezerw I-ligowego GKS-u Tychy, która do Czańca traci cztery punkty.

Wiadomo już gdzie i kiedy odbędą się baraże o III ligę. W wyniku losowania gospodarzem pierwszego spotkania będzie przedstawiciel grupy 2, zaś rewanż odbędzie się na boisku w Bytomiu. Mecze o awans zaplanowano na 15. i 19. czerwca.

autor: ŁM

Przeczytaj również