Pogoń - Zagłębie S. 1-2

17.09.2008
Zagłębie Sosnowiec wygrało z w Szczecinie z Pogonią 2-1. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Andrzej Tychowskiego.
Już na początku spotkania  Krzysztof Myśliw z końcowej linii boiska zagrał piłkę przed bramkę do Rafała Bałeckiego. Napastnik Zagłębia z kilku metrów trafił do bramki. Bramkarz Pogoni zdołał złapać piłkę, ale uczynił to już za linią bramkową. Minęło zaledwie kilka minut, a sosnowiczanie prowadzili już 2-0! Z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Bodziony, a Wojciech Białek w ogromnym zamieszaniu w polu karnym wepchnął piłkę do siatki.

Gospodarze obudzili się dopiero po przerwie. Marcin Woźniak wrzucił piłkę z lewej strony wprost na głowę Tomasza Parzego, a ten strzelił kontaktowego gola. Nie minęło 60 sekund, a miejscowi musieli grać w dzeisiątkę. Andrzej Tychowski sfaulował Rafała Bałeckiego, za co sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę. Od tego momentu gospodarze nie potrafili zagrozić już bramce Zagłębia i trzy punkty pojechały do Sosnowca.