Pięć reprezentacji, 18 powołań! Dominuje Górnik

29.08.2018
Zbliża się pierwsza w tym sezonie przerwa na reprezentacje. W drużynach młodzieżowych nie brakuje młodych piłkarzy z naszych klubów. Z 18 śląskich powołań aż 8 powędrowało do Górnika Zabrze.
Łukasz Laskowski/Press Focus
Reprezentacja młodzieżowa
Drużyna prowadzona przez trenera Czesława Michniewicza walczy o awans do mistrzostw Europy. W meczach z Wyspami Owczymi (7 września, Lubin) i Finlandią (11 września, Helsinki) będzie mogło wystąpić sześciu zawodników z naszych klubów. Aż czterech reprezentantów dostarczył Górnik Zabrze - powołania otrzymali Wiktor Biedrzycki, Paweł Bochniewicz, Tomasz Loska i Szymon Żurkowski, którego udział w zgrupowaniu uzależniony jest od stanu zdrowia. Na kadrę pojadą też Patryk Dziczek z Piasta Gliwice oraz Dominik Jończy z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Reprezentacja do lat 20
Kadra do lat 20 zagra w dwóch meczach turnieju Elite League - z Włochami (6 września, Łódź) i Szwajcarią (10 września, Montreux). Trener Jacek Magiera wysłał powołania do dwóch graczy Górnika - Adriana Gryszkiewicza i Kacpra Michalskiego, dwóch graczy Odry Opole - Jakuba Modera i Serafina Szota oraz Adriana Łyszczarza z GKS-u Katowice.

Reprezentacja do lat 19
Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Gęsiora czeka towarzyski dwumecz ze Szkocją - 6 września w Opolu i 9 września w Brzegu. Także i tutaj swojego przedstawiciela będzie miał Górnik - Daniela Liszkę. "Niebieskich" reprezentować będzie Mateusz Bogusz, a GKS Katowice Kacper Tabiś. W kadrze jest także m.in. Przemysław Bargiel, który obecnie jest wypożyczony z AC Milan do AC Spezia.

Reprezentacja do lat 18
Zawodnicy do lat 18 zmierzą się w towarzyskim dwumeczu z Macedonią. Na spotkania 7 i 10 września w Skopje powołania od trenera Wojciecha Tomaszewskiego otrzymali m.in. zawodnicy katowickich klubów - Szymon Frankowski z GieKSy i Kajetan Kunka z Rozwoju.

Reprezentacja do lat 17
Kadra trenera Przemysława Małeckiego weźmie udział w bardzo dobrze obsadzonym turnieju o Puchar Syrenki (7-11 września). Powołania otrzymali m.in. Jan Biegański z GKS-u Tychy oraz Kamil Lukoszek z Górnika.

Liczba powołań dla klubów z naszego regionu
Górnik Zabrze - 8
GKS Katowice - 3
Odra Opole - 2
Piast Gliwice - 1
GKS Tychy - 1
Ruch Chorzów - 1
Rozwój Katowice - 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - 1
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również