Piast może grać w pucharach. Nasi bez zastrzeżeń!

14.05.2019

Komisja Licencyjna rozpatrzyła wnioski ekstraklasowiczów o przyznanie pozwoleń na grę w rozgrywkach Ekstraklasy i UEFA w sezonie 2019/20. W pierwszym terminie i bez żadnych zastrzeżeń licencje otrzymali przedstawiciele naszego regionu!

Łukasz Laskowski/Press Focus

Górnik Zabrze i Piast Gliwice są jednymi z dziewięciu klubów, które swoją licencję uzyskały bez żadnych zastrzeżeń ze strony związku. To oznacza, że oba zespoły mogą być pewne uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie, a przy Okrzei nie muszą się również martwić o prawo do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

Licencje otrzymały również Wisła Płock i Pogoń Szczecin, ale na oba kluby nałożono nadzór infrastrukturalny. W Szczecinie trwa już budowa nowego obiektu, do budowy stadionu przymierzają się również płocczanie. Licencje z zastrzeżeniem nadzoru finansowego przyznano też Legii Warszawa, Śląskowi Wrocław i Wiśle Kraków, piłkarska centrala pod względem ekonomicznym i infrastrukturalnym będzie się również przyglądać Miedzi Legnica. Jedynym klubem, który w procesie licencyjnym został ukarany przez związek jest Zagłębie Sosnowiec. Drużyna ze Stadionu Ludowego pozwolenie na grę w rozgrywkach co prawda otrzymała, ale została obciążona sankcją regulaminową w wysokości 5 tysięcy złotych za naruszenie kryterium F.01 podręcznika licencyjnego (kryterium dotyczące rocznego sprawozdania finansowego wraz z raportem i opinią biegłego rewidenta)

Przeczytaj również